Gyalogló csúcs a második napon

Dr.Baji Balázs és Madarász Viktória a Szuper Liga idei Abszolút győztese

Borús időben kezdődött és ősziesen szemerkélő esőben fejeződött be a Szuper Liga  és a Serdülő Liga döntőjének második napja Budapesten, a Lantos Mihály Sportközpont Atlétikai Centrumában. A vasárnap első felnőtt versenyszáma Madarász Viktória  magánszámát hozta. A világbajnokságon 20 km-en országos csúcsot gyalogló újpesti atlétanő most 10 000 méteren javította meg az eddigi legjobb magyar eredményt/ 42:56,74 p – régi 43:18,99 p. Madarász V. 2015

„- Londonban jó formában voltam, bíztam abban, ha az időjárási körülmények engedik, akkor ma is tudok gyorsan gyalogolni. Jól éreztem magam, nagyon örülök ennek az időeredménynek – mondta a beérkezés után az első lépésektől erős iramot diktáló Madarász Viktória. – 4,20-as ezreket terveztünk, lesz ami lesz alapon. Jól mentek a lábaim. 4,18 körüli kilométerek voltak, de azért tudtam, hogy a táv második felében lehetnek problémák, ezért arra a szakaszra tartalékoltam. Úgy 6 – 7 km-nél volt egy kicsit nehezebb, de inkább fejben, mentálisan. Még indulok a CSB-n és rajthoz állok Kinában is.”

A két Liga-döntő eseményei folyamatosan követték egymást, változatos küzdelmeket láthattak a szakemberek. A férfi kalapácsvetés három hetven méter feletti eredményt hozott: Halász Bence/ 72,90 m – Hudi Ákos/ 71.91 m - Pásztor Bence/ 70.39 m. Rivasz-Tóth Norbert 74,34 méterrel nyerte a gerelyhajítást, Márton Anita kétszer is győztesként hagyta el a dobókört: diszkosz 58,04 m - súly 18,25 m (hatodikra…).

Hárompróbában külön versenyt vívtak nemzetközi szintű összetett versenyzőink. Az első helyen Zsivoczky-Farkas Györgyi  végzett/2630 pont – magas 182 cm!, az ezüstérmet Krizsán Xénia  vehette át/2582 p. Hármasugrásban Galambos Tibor  16 méteren túl ért talajt/16,03 m - Rúdugrásban Siskó Zsófia négy méter fölött fejezte be a versenyt/402 cm.

A futószámok közül Vindics Balázs  az utolsó százon nyerte meg a 800 métert/1:48,70 p. – 2. Kazi Tamás 1:49,18 p. 400 gáton a Koroknai  testvérek közül most Máté  volt a gyorsabb/ 51,14 mp – 2. Koroknai Tibor 51,67 mp. A nők versenyében a legfiatalabb Szuper Liga finálé győztesként, a 17. évében járó Mátó Sára  ért elsőként a célba/1:00,23 mp.

Változatos versenyeket hoztak az 5000 méterek. A férfiaknál a Gregor László/14:35,72 p - Kovács Benjamin/ 14:37,00 p -  Juhász Balázs/14:39,44 p. hármas az utolsó körben döntötte el a sorrendet. A nőknél a táv második felében élre állt Kácser Zitát/ 16:02,91 pb.  Gyürkés Viktória  megközelítette a hajrában/16:04,04 p. - a sokáig iramot diktáló Papp Krisztina  végzett a harmadik helyen/16:16,06 p.

A Dr. Spiriev Bojidár  által készített IAAF pontérték táblázat 2017-es kiadása alapján az Atlétikai Magyar Szuper Liga 2017. évi Abszolút Győztese  címet dr.Baji Balázs/110 gát 13.32 mp -1193 pont és Madarász Viktória /10 000 m gyaloglás 42:56,74 p, országos csúcs – 1160 pont kapta.

A második napon is az ország sok serdülő korú atlétája használta ki az indulási lehetőséget, akik versenyfeladataik mellett, egy pályán az élvonallal, közelről láthatták a legjobbakat. (ml)  -  A versenyről fotóalbum készül