Csere Gáspár és Kácser Zita győzött a Félmaraton OB-n

Napsütéses, meleg időben versenyeztek az OB félmaraton  indulói Budapesten – együtt a Wizz Air Budapest Félmaraton  15 ezer résztvevőjével. A főváros legszebb pontjait érintő hagyományos eseményen a magyar bajnoki címet a férfiaknál Csere Gáspár BEAC/1;07:18 ó., a hölgyeknél Kácser Zita DSC-SI  szerezte meg/1;16:58 ó.

További dobogós sorrend: 2. Józsa Gábor MAC/1;07:22 ó. – 3. Juhász Balázs DSC-SI 1;07:43 ó. ill. 2. Gulyás Vera DSC-SI/ 1;18:28 ó. – 3. Szabó Tünde PVSK/1;18:57 ó.

Csapatbajnokság, férfiak: 1. BEAC  3;33:30 ó./ Csere Gáspár, Farkas Dárius Ádám, Dani Áron - 2. MAC 3;34:01 ó. – 3. VEDAC 339:59 ó,  Nők: 1. FTC 4;36:01 ó./ Csomor Erika, Csáki Enikő, Szász Imola -2. Kaposvári AC 4;44:41 ó. – 3. Dunakeszi VSE 4;46:20 ó.

Csere Gáspár: - Nagyon örülök, hogy végre megnyertem az országos bajnokságot, az elmúlt két év ezüstjei után, már nagyon szerettem volna győzni . A kenyai futóval nem lehetett tartani a lépést, de most az országos bajnokság megnyerése volt az elsőszámú cél.

Kácser Zita: - Sikerült megvédeni a magyar bajnoki címemet, aminek nagyon örülök, ez volt előzetesen a célom.  A pálya nagyon jó volt, igaz elég jól ismerem is ezt az útvonalat, nagyon tetszett a szervezés és hálás vagyok azért is, hogy ennyi ember kijött szurkolni és biztatni, és így ez egy nagyszerű rendezvény. Remélem a későbbiekben is hasonló eredményeket érek el.

Az U23 OB legjobb három versenyzője: a férfiaknál bajnok Juhász Balázs – 2. Halmai Balázs KSI SE/1;11:05 ó. – 3. Kovács Attila SZoESE-/1;12:59 ó. – a női versenyben bajnok Weiler Virág KSI-SE/1;22:21 ó. – 2. Pataki Anna MVSI/16:09 ó. – 3. Posztós Kitti ELTE ES SG/1;30:28 ó.

Csapat, U23, férfiak: 1. BEAC 4;00:00 ó./gera Nándor, Koch Domonkos, Schöffer Attila Ákos

A nyílt versenyben a férfiaknál a kenyai Wycliffe Kipkorir Biwot/1;06:51 ó., a nőknél Kácser Zita  győzött a Wizz Air Budapest Félmaratonon

Wycliffe Kipkorir, Biwot: - Őszintén szólva nem fáradtam el, még maradt bennem. Itt először sikerült győznöm , Lengyelországban, Csehországban már nyertem versenyeket. Általában maratonokat futok, így most könnyű volt megszereznem az első helyet, hoztam a tervet, közel fél perc előnnyel futottam be a célba.  Budapest  nagyon szép város és az egész rendezvény kitűnő hangulatú.

A 32. Wizz Air Budapest Félmaratonon a duóban és trióban futókkal együtt 15 ezer regisztrációt jegyzett a BSI.

Kocsis Árpád versenyigazgató a kommüniké szerint hangsúlyozta, soha ennyi külföldi nem jelent meg az eseményen, idén 72 országból 2500 nevezést fogadtak. Magyarország 903 településéről érkeztek jelentkezések. (forrás BSI, MTI)