Hat szakosztály nyert aranyérmet a mezei liga első versenyén

Gregor László és Tóth Lili Anna győzött a felnőtteknél

Békéscsaba - Pósteleken megkezdődött a 2017/2018. évi Mezei futó Magyar Liga  sorozat.

A férfi 7 km-es távján a rendező Kopp Békéscsabai AC sokszoros bajnok atlétája, Gregor László  győzött - Pápai Márton /DSC-SI és a juniorok közül elsőként beérkező  Palkovits István /KARC előtt.

– Nagyon jól éreztem magam, szerencsére ideális futóidő volt. A verseny korai szakaszában el tudtam lépni a mezőnytől és el tudtam dönteni az első hely kérdését. Az utolsó körre egy kicsit visszavettem, csak arra koncentráltam, hogy megtartsam a vezetést – értékelte versenyét Gregor László a behir.hu-n.

A nők 6 kilométerén hármas Bp. Honvéd siker született. A klub színeiben most debütáló 19 éves Tóth Lili Anna  ért elsőként célba, Böhm Lillát  és junior első Mógor Boglárkát megelőzve.

Az ifjúsági korcsoportokban a győri EYOF két sikeres atlétája, az ezüstérmes Apáti Bence/Békéscsabai AC és az aranyérmes Horváth Karolina/Csepeli DAC győzött.

A serdülő versenyszámokban Kovács Ferenc/Budaörsi DSE és Varga Gréta/VEDAC állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A sorozat következő állomása: november 11. Szekszárd – Sötétvölgy. (ml)