Baji Balázs két lábbal a földön

Baji Balázs egy hónap múlva Birminghamben bizonyíthat (Fotó: Baji Balázs Facebook oldala)
A birminghami fedett pályás vb-n is bizonyítani szeretne a szabadtéri világbajnoki bronzérmes Baji Balázs, aki továbbra is kellő alázattal tekint a sportágára, miközben arra is vigyáz, hogy ünnepeltként, az Év Sportolójakén is az maradjon, aki eddig volt.

Minden rendben van az Év Sportolójának megválasztott Baji Balázs körül, a 28 esztendős élsportoló és részmunkaidős állatorvos mégis úgy gondolja, hogy van min változtatnia. Most éppen az étrendjén igyekszik javítani, miközben arra is figyel, hogy népszerűségének hirtelen növekedése ne borítsa fel az életét. A szakmájában, az élsportban, nem utolsósorban a magánéletében is a legjobbra törekvő szabadtéri világbajnoki bronzérmes egy hónappal az újabb nagy kihívást jelentő birminghami fedett pályás vb előtt nyilatkozott az SzPress Hírszolgálatnak.

A jóból is megárthat a sok Fényes Gábor)

„Ismertnek és elismertnek lenni igen jó dolog, de az ember előbb vagy utóbb azzal is szembesül, hogy kezd megváltozni az élete, a hétköznapjai már nem   olyanok – olyan tervezhetőek - mint korábban. Egymást érik a felkérések és a meghívások, ilyenkor nehéz úgy határokat szabni, hogy ne legyen sértődés a visszautasításokból. Én továbbra is két lábbal szeretnék a földön maradni, ezért vigyázok most annyira, hogy ne szálljak el. Igyekszem csak annyi ingert befogadni, amennyi nem hátráltat, és nem is borítja fel a belső egyensúlyomat” – hangsúlyozta Balázs, akinek a héten a náthával is meg kellett „harcolnia.”

Túlzott szerénységre persze nincs szüksége Bajinak, hiszen közvetlenül előtte a kétszeres kardvívó olimpiai bajnok Szilágyi Áron volt az Év Sportolója, az atléták közül pedig utoljára a kalapácsvető Annus Adriánnak járt ki ez az elismerés, aki viszont egy évvel később pácba került.

Csúcsok célkeresztben

Baji Balázs úgy gondolja, hogy a tavaly felállított országos rekordjai közül valószínűleg előbb nyílik lehetősége a 60 m gát fedett pályás csúcsának megjavítására, mint a szabadtéri 110 méteres legjobbjának túlszárnyalására.

„A 7.53 másodperces csúcsomat 2013-tól kezdve többször is kerülgettem, így egyre jobb lett az átlagom, amiből talán már az idén kijöhet egy 7.50 körüli magyar rekord. Más a helyzet a szabadtéri eredménnyel. A székesfehérvári álomszerű 13.15 másodperces teljesítményemhez hasonlóval egyszer sem tudtam kirukkolni, sőt, a 13.20-on belülre is csak azon a nevezetes napon kerültem. Most, hogy már csak alig egy hónap van hátra a birminghami „tető alatti” vb kezdetéig, kezdem számolgatni a potenciális ellenfeleimet, de a nagyágyúk egy része eddig még nem mutatkozott a versenyeken. Úgy gondolom, hogy minimum 5-6 gátas sorakozik majd fel éremszerzési tervekkel, nekem pedig először is a döntőbe jutás vállalható feladatával kell megbirkóznom. Egy csúcsjavítás jelentős mértékben javítana az esélyeimen, én viszont nem olyan vagyok, aki már jóval a verseny előtt elkezd érmet osztani magának.” – jelentette ki a szerénységéről is ismert sportember.

Már csak egy dietetikus hiányzik

A világbajnoki bronzérmes és Eb második helyezett munkáját és fejlődését egy kisebb szakmai csapat segíti. Mestere ifjabb Tomhauser István, sportmasszőrként Igaz Bálint feladata az izmainak „karbantartása”, sportpszichológusként Adorján Katalin a támasza, versenyzését a ma is középtávfutó csúcstartó Knipl István készíti elő, dr. Pákay Péter pedig a támogatókkal és a médiamegjelenésekkel foglalkozik. Balázs úgy gondolja, hogy szükség lehet egy dietetikusra is, akivel bizonyára könnyebb lesz az étrendjének megreformálása.

(Forrás: Szalay Péter, SzPress Sporthírszolgálat)

Back to Top
 
 

Közösségi oldalaink:




© 2024 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.