Újra benépesült a fedett pálya

Terematlétika 09Mozgalmas versenyek Syma csarnokban - EREDMÉNYEK

A fedett pályás idény november 7-én megkezdődött az atléták számára. A Syma csarnok hét elején megnyitott atlétikai pályáját már az első szombaton birtokba vették a gyerekek.

A létesítmény két helyszínén a Sport XXI. Téli Terematlétikai bajnokság második fordulója került lebonyolításra. Az egyik pályán a 9-10 éves, a másikon pedig a 11-12 éves korosztály fiú és lány csapatai versenyeztek az érmekért, díjakért. Minden csapat 6 főből állt és a végső elszámolásnál azok az iskolák vagy szakosztályok számítottak a csapatversenybe, akiknél mindkét nemben értékelhető eredmények voltak.

Most is a speciális (Angliából vásárolt) eszközökből kialakított akadálypályákon zajlottak a sorversenyek; továbbá különböző képességeket felmérő egyedi versenyszámokban mérték össze a tudásukat a lelkes nebulók. Örültünk annak, hogy sok szülő, hozzátartozó jelent meg és buzdította a fiatalokat.

A kisebbek a C teremben 09

Az is örömteli volt, ahogy a gyerekek egymást is bíztatták a kiélezett váltóversenyeken. Úgy gondolom, ezek a fajta megmérettetések szükségesek ahhoz, hogy a szakosztályok bázisiskolái is lehetőséget kapjanak a versenyzésre, bemutatkozásra. Az lenne jó, ha ez a versenyzési kedv az elkövetkező időszakban is megmaradna, és legalább ilyen lelkesedésű és ilyen létszámú (vagy még több) fiatal venné birtokba a csarnokot a téli versenyidőszakban. Szükség is lesz rá, hogy szeretett sportágunk mennyiségi és minőségi mutatói javuljanak.

B terem, sorverseny 09

Idén egy újdonságot is beillesztettek a szervezők a programba, ez pedig a TOP atléták akadályversenye volt. Több válogatott atléta mérkőzött meg egymással ugyanazon a pályán, ahol a gyerekek is - persze bemutató jelleggel. A szurkolótábor remélhetőleg a jövőbeni élversenyzők népes táborából állt. Bízom abban, hogy a hétvégén a pályán küzdő fiatalok közül néhány év múlva sokan fognak majd szerepelni a TOP atléták bemutató versenyén is.

Melltől lökés 09

Az össz. létszám 500 induló felett volt, ami majdnem 100 fővel több az előző versenyhez viszonyítva. A kisebb korcsoportban (9-10 évesek) 21 fiú és 22 leány iskolai csapat versenyzett egymással; az idősebbeknél (11-12 évesek) 18 fiú és 21 leány szakosztályi csapat mérte össze erejét.

Váltó 09

A fiatalabbaknál a Szolnok, Széchenyi Körúti Általános iskola fiú és leány csapata volt a legjobb – a lányoknál holtversenyben a Tatabánya, Dózsa György Általános Iskolával; a felsőbb korcsoportban mindkét nemben a Zalaszám-ZAC szakosztálya volt a legeredményesebb.