Afrikai sikerek a félmaraton VB-n

Világcsúcs az önálló női versenyek eddigi történetében

A nőknél az etióp Netsanet Gudeta Kebede, a férfiaknál pedig a kenyai Geoffrey Kamworor  nyerte meg a 24. félmaratoni-világbajnokságot, amelyet szombaton a spanyolországi Valenciában rendeztek meg

A nők között Netsanet Gudeta Kebede 1:06:11 órával  diadalmaskodott, azaz minden idők legjobb eredményét érte el olyan félmaratoni-versenyen, amelyen a nőket nem a férfiakkal közösen indították el. (A kevert rajtos viadalok legjobb női ideje, az 1:04:51 tavaly ősz óta a kenyai Joyciline Jepkosgeié – ő most a második helyen végzett.) A 27 esztendős Gudeta a győztesnek járó 30 000 dolláron felül további 50 000-rel gazdagodott kiváló időeredményének köszönhetően

Dobogósok, férfiak: 1. Geoffrey Kamworor (Kenya) 1:00:02 - 2. Abraham Cheroben (Bahrein) 1:00:22 - 3. Aron Kifle (Eritrea) 1:00:31Nők: 1. Netsanet Gudeta Kebede (Etiópia) 1:06:11 - 2. Joyciline Jepkosgei (Kenya) 1:06:54 - 3. Pauline Kaveke Kamulu (Kenya) 1:06:56  (forrrás: nemzetisport.hu)