Kácser Zita és Kovács Benjamin a 10 000 méteres bajnok

EB szint és sok egyéni csúcs Pasaréten / VIDEÓK, fotóalbum

Kellemes, de a távfutók számára kissé párás időben versenyeztek a 10 000 méteres OB indulói Budapesten, a Vasas Pasaréti úti pályáján. A fiatalok számára megrendezett középtávfutó számok után, már villanyfényben, a nők kezdték a bajnoki küzdelmeket. A 25 körös versenyben az önmagának jó iramot diktáló Kácser Zita  biztosan, eddigi legjobbját több mint egy perccel megjavítva, EB szinten belüli idővel győzött. Az utánpótlás bajnoki címet a sérüléséből nemrégen felépült Tóth Lili Anna gyűjtötte be, a junior bajnoki aranyérmet Pavuk Tira  szerezte meg. Az első négy helyezett egyéni csúccsal teljesítette a távot.

Kácser Zita: „- Szerettem volna megjavítani a legjobbamat, nemrégen egy lengyelországi utcai versenyen futottam 34 percen belül, ez jelezte, hogy menni fog ez az idő pályán is. Az időjárást előre nem volt kiszámítható, 3:20 – 3:25 körüli ezrekben gondolkodtunk edzőmmel. Megbeszéltünk egy közös futást Papp Krisztivel, de sajnos egy betegség miatt nem tudott rajthoz állni, ezért mindent egy lapra tettünk fel és a 3:20 -as ezreket próbáltam, ameddig megy. Ezt sikerült megcsinálni, a végére még gyorsulni is.

Maximálisan elégedett vagyok. Három km után volt egy kisebb holtpontom, akkor kissé elbizonytalanodtam, fog-e így végig menni, de sikerült az egyéni csúcs. Az EB szintnek is örülök, de az akadály a célom Berlinben, erre is megvan már szintem. A következő időszakban a mennyiségi munka után a minőség felé megyünk.”

1.Kácser Zita DSC-SI 33:07.64 PB – 2.Tóth Lili Anna 1998 Bp. Honvéd SE 35:39.53 PB/ U23 1. – 3.Gulyás Vera DSC-SI 35:45.08 PB / Juniorok: 1. Pavuk Tíra 1999 Békéscsabai AC 36:00.41

A férfiak 10 000 méteres országos bajnoksága este félkilenckor rajtolt, a jó futóidő mozgalmas versenyre sarkalta az atlétákat, az élcsoport vezetését egy ideig a Kovács Benjamin - Juhász Balázs  kettős vállalta, majd egy ritmusváltás után a tavalyi bajnok Kovács Benjamin  biztosan haladt a címvédés felé. A mögötte másodikként célba ért Juhász Balázs  nyerte az U23 bajnoki címet, az iskolai mezei VB győztes Palkovits István  egyéni csúccsal szerezte meg a juniorok legfényesebb érmét.

Kovács Benjamin: „- Abszolút egy kontroll verseny volt a számomra, a téli időszak munkáját szerettük volna számszerűen értékelni, megnézni, hol tartunk, hogy sikerült a felkészülés. Nagyjából ez a három perces ritmus volt megbeszélve, habár én azt hittem, hogy egy kicsit belül is leszünk, de jó volt igy.

Az utolsó tíz kör nehéz volt, ott már éreztem a több hosszúrésztáv-típusú munka hiányát, mivel 1500 méterre készülünk, de tudtam kontrollálni a helyzetet. Következőverseny számomra a CSB, ott 1500 méteren szeretnék már belefutni egy EB szint közeli ritmusba, az első nemzetközi versenyem várhatóan május végén Prágában lesz.”

1.Kovács Benjámin Ádám Bp. Honvéd SE 29:55.56 – 2.Juhász Balázs 1996 DSC-SI 29:57.97/ U23 1. – 3. Galamb Csaba KARC 30:24.42 PB / jun  1. Palkovits István 2000 KARC 30:38.85 PB   (ml)