Újabb csúcs, fiatal bajnokok Győrben/ EB szintes futás Londonban

Mátó Sára és Kriszt Botond az összetett bajnok – Kozák Luca up. csúcs - Papp Krisztina EB szint

A 18 éves Mátó Sára  személyében új felnőtt bajnokot avatott az összetett szakág. A tavalyi junior EB-n, még ifjúságiként 400 gáton döntős székesfehérvári atléta biztosan szerezte meg a hétpróba aranyérmet a rajthoz állt mezőny előtt.  Tölgyesi Előd  tanítványa 5584  pontos egyéni csúccsal állhatott fel a dobogó legfelső fokára/14,60 – 172 – 9,87 – 24,70 – 567+ - 39,40 – 2:09,79. Az Arak Up.Akadémia versenyzője öt versenyszámban is egyéni legjobbat ért el. A bajnokság/ Szekeres Sándor emlékverseny  második helyén Nemes Rita MVSI/ 5220 pb – a harmadikon Szabó Beatrix MTK Budapest/ 5105 p. végzett.

A férfiak tízpróba bajnoki aranyérme a gödöllői Kriszt Botond András  nyakába került. A GEAC atlétája 6580 pontos összetett egyéni legjobbja a következő részeredményekből alakult ki: 11,14+ - 638+ - 10,83 – 183 – 51,27 – 15,9236,16 – 410 – 48,16 – 4:53,25.  Zsivoczky Attila  versenyzője a két nap során egy egyén csúcsnak és egy beállításnak is örülhetett. Az OB-n, amelyen dr.Nyerges Mihályra  is emlékezett az atléták közössége, második lett Szász Bence FTC/ 6172 p – harmadikként Raffai Péter GEAC/ 6152  p fejezte be a viadalt.

A verseny keretében rendezett Rába Kupa  második napján is tapsolhattak csúcsnak a sportág barátai. A 100 méteres gátfutásban a szám aktuális utánpótlás csúcstartója, Kozák Luca/ 1996  áttörte a bűvös határt, és 12,96 mp/+1,1w eredménnyel új U23  rekordot  állított fel (régi: 13,10 mp 2017).

A nap folyamán többször megtréfálta az atlétákat a változó irányú szél, de az idénykezdetnek megfelelően több bíztató eredmény született így is. A férfiak 100 méterét a 16 éves Illovszky Dominik  10,66 mp-el nyerte, a nők versenyében Nguyen Anasztázia  volt a leggyorsabb/ 11,79-0,9w.

1500 méteren Vindics Balázs  győzött Kovács Benjamin  előtt/ 3:42,93 pb – 3:44,76 p. A hölgyeknél Kószás Kriszta  nyert Kácser Zitát  megelőzve/ 4:24,47 – 4:25,37 p. Kéri Bianka  54,84-el ért célba 400 méteren, Nádházy Evelin  55,01 mp-el érkezett másodikként. Távolban Farkas Petra  624 cm-t teljesített/+2,6w – a második legnagyobbat Nguyen Anasztázia  ugrotta/ 617 cm+2,4w. A teljes eredménylista a honlapon megtekinthető.

Szombaton Londonban a kontinens hosszútávfutói a 10 000 méteres Európa Kupán  álltak rajthoz. A magyar színeket Papp Krisztina  képviselte, aki 33:05,80  perces eredménnyel, EB szinten belüli idővel ért célba/21.

„…- az Európa Kupán meg szerettem volna erősíteni az EB szintemet, ezért mentem. Ez volt a cél. Nagyon-nagyon örülök, hogy ez sikerült. Így 10000 méteren, ha minden jól megy, tagja lehetek a Berlinbe utazó magyar csapatnak… "

- olvasható a kiváló futónő facebook bejegyzésében a MASZ közösségi oldalán – ahol már megtekinthető Kozák Luca up.csúcsot érő futása is.

A hétvége EB szintes mérlege: diszkoszvetésben Kővágó Zoltán és Szikszai Róbert; kalapácsvetésben Halász Bence és Gyurátz Réka; 100 gáton Kozák Luca  és 10 000 méteren Papp Krisztina szárnyalta túl a berlini limitet. (ml)