Nyolc dobogós hely Párizsban

Jól szerepeltek a paraatléták az EB előtt

„- Véget ért a World Para Athletics Grand Prix Párizsban – jelentkezett a helyszínről Oroszi Zsuzsanna, a para válogatott szövetségi kapitánya, a MASZ elnökségi tagja. - A kilenc fős magyar csapat összesen 17 versenyszámban indult és nyolc érmet szerzett. Az első napon öt, a másodikon három éremmel lettünk gazdagabbak.

Az idei két nemzetközi versenyen (Rieti, Párizs)  az elvártnál jobban szerepelt a magyar válogatott. Többen egyéni csúcsot döntöttek, a Rietiben új parasportolóként debütáló Ekler Luca  kategóriájában távolugrásban, most Párizsban a világranglista élére került. Biztatóan várjuk az év legfontosabb versenyét, az augusztus közepén megrendezésre kerülő berlini Európa-bajnokságot.

Aranyérmet nyert: Biacsi Bernadett 800 m; Ekler Luca távolugrás (kategóriájában világcsúcs); Biacsi Ilona 1500 m; / Ezüstérmet nyert: Biacsi Ilona 800 m; Biacsi Bernadett 1500 m; / Bronzérmet nyert: Csontos Piroska távolugrás; Keresztesi Erika 800 m; Szigeti Noémi buzogányhajítás. (ozs)