Örömfutás Siófokon

OB Kismaraton / 13 klub nyert bajnokságot  -  EREDMÉNYEK

OB Kismaraton rajt 09Kellemes időjárásban hangulatos rendezés mellett lelkes futók népesítették be november második szombatján a siófoki Hotel Aranypart környékét. A Budapest Sportiroda népszerű és speciális szezon végi Balaton Maraton versenye vonzotta a sok indulót, amely ebben az évben a MASZ Országos kismaratoni bajnokságának is helyt adott.

A nap végén a vélemény egyöntetű volt: a kiválóan rendezett verseny élményt adott a fiatal atlétáknak és a futás amatőr szerelmeseinek egyaránt. A serdülőktől a juniorokig rendezett  egész napos programban

a legidősebb korcsoport bajnoki címei már délelőtt eldőltek. Mindkét győztes biztosan szerezte meg az elsőséget.

Kállay DánielTobak TamaraA veszprémi Kállay Dániel jó erőbeosztással és jó időeredménnyel ért célba; a szomszédos Ajkáról érkezett Tobak Tamara is egy perccel előzte meg az ezüstérmest.

Kállay Dániel (21,1 km/69:18 p.): - Ez a futás nagyon jól esett, az elején gyorsan kezdtünk, a második körben egy kicsit fokoztuk is. Ekkor volt egy ritmusváltás, amit én kicsit nehezebben reagáltam le, később futottam fel a többiekre. Még ebben a körben gondoltam egyet és beleváltottam, onnantól a saját iramomat futottam.

Próbáltam magam fejben is összeszedni, hogy ne legyen gond a végén sem. Tökéletes időjárás volt, nagyon jól éreztem magam, minden remek volt. Az alapozás már régóta folyik, ennek keretében készültem a versenyre. Jövőre szeretnék egy jó fedett pályás szereplést és nyáron megpróbálok egy kiküldetési szintet elérni a felnőtt EB-re.

Tobak Tamara ( 14,07 km/56:46 p.): - Jól  esett a futás, csak a lábaimnak volt kicsit nehéz a végén, nagyon beálltak a második körben. Ez számomra kritikus része is volt a versenynek. Sok hosszú futással, állóképességi edzéssel készültem a bajnokságra, Az idő nagyon jó volt, a kijelölt kör is és végig volt kivel futni. A verseny nagyon tetszett. Edzőmmel, Király Csabával hosszú futásra készülök.

Kivés István a dobogósokkal

A versenyen a 20 bajnoki címért 329 versenyző állt rajthoz , köztük a helyezésekért 58 csapat vette fel a küzdelmet. Első helyet 13 szakosztály szerzett, legtöbbet – négyet – a Kivés István edző vezette Szombathelyi Egyetemi SE futói nyerték. A TSC-Geotech három, a Titán TC és a VEDAC  két bajnokságot gyűjtött. A 141 női induló közül legtöbben a 14 éveseknél álltak rajthoz (38 fő), legkevesebben a junioroknál (13).

Gyürkés Viktória útban a győzelem felé

A férfiaknál (188 ind.) a legnagyobb mezőny az ifiknél volt (50), a sor végén 29 fővel a juniorok találhatók. A csapatokat is a férfi ifik vezetik (9), a női juniorok három fős versenyében  csak két értékelhető klub állhatott dobogóra.