Négy címvédés az OB első napján

Megkezdődött a háromnapos bajnokság Székesfehérváron

A 123. Atlétikai Magyar Bajnokság  pénteki napján hat döntő szerepelt a programban. 100 méteren megvédte címét Szabó Dániel, az Arak Up.Akadémia 21 éves atlétája 10,53 mp eredménnyel volt a leggyorsabb. Az ezüstérmes Boros Bence/10,57 mp mögött harmadikként az egyéni csúcsot futó Illovszky Dominik/2002 ért célba/10,58 mp.  A női döntőben Nguyen Anasztázia  biztosan szerezte meg az aranyérmet, az MTK Budapest sprintere 11,58 mp  idővel nyert a házigazdák múlthéten U18 bajnokságot nyert atlétája, Takács Boglárka/2001 előtt/11,81 mp.  A bronzérem Kaptur Éva nyakába került/11,93 mp.

Kazi Tamás  címvédőként rajtolt és újfent bajnokként ért az 1500 méter céljába/3:49,18 p – a második helyen Kovács Benjamin/3:50,57 p – a harmadikon a veszprémi Kiss Gergő teljesítette a távot. A nőknél is címvédés történt, Gyürkés Viktória  idei legjobbal győzött/4:16,62 p  - a szintén szezon-beli legjobbjukat futó Kószás Kriszta és Bőhm Lilla előtt/4:23,31 – 4:23,68 p.

A 4x100-as váltók Honvéd-sikereket  hoztak, a férfiaknál Kádasi Zalán, Máté Tamás, Orosz Bence, Osztrogonácz András  összeállításban nyertek a fővárosiak/41,18 mp – második a Szolnoki MÁV SE/41,72 mp, harmadik a Zalaszám-ZAC/42,16 mp négyese lett. A címvédő nők Schmelcz Fanny, Kaptur Éva, Sajtos Anna, Turcsik Katalin  felállásban vehették át az aranyérmet/46,11 mp. 2. Arak Up.Akadémia/47,06 mp – 3.Szolnoki MÁV SE/47,69 mp. A bajnokság szombaton 14 döntővel folytatódik. (ml)