Hatodik hely a Gyémánt Liga versenyen

Kiváló eredmények Monacóban

Dr.Baji Balázs  ismét Gyémánt Liga  versenyen állt rajthoz, pénteken Monacóban térdelt rajtgépbe a világ legjelentősebb egynapos versenysorozatában. A VB bronzérmes magyar atléta erős mezőny tagja volt, a nyolc induló közül csak egynek volt nála gyengébb az egyéni csúcsa.

Kiváló gátasunk az időeredmények alapján nála gyorsabb riválisai közül Aries Merrittet meg tudta előzni, így hatodikként ért célba. A futamot a Székesfehérváron világ idei legjobbal (12,92 mp)  győztes orosz Szergej Subenkov nyerte, most 13.07 másodperces eredménnyel.

„- A Gyémánt liga sorozat monacói állomásán 13.38 mp-es idővel 6. helyen végeztem. Technikailag nagyon jól futottam, egy kis frissesség hiányzott a nagy eredményhez, de evvel is teljesen elégedett vagyok. Stabilan tartom a helyemet a világ élvonalában és nagyon szépen formálódik az állapotom a berlini Európa-bajnokság előtt. Következő állomás vasárnap lesz Londonban” – olvasható Baji Balázs v erseny utáni facebook-bejegyzésében. (A versenyszám videó felvétele a szövetség facebook oldalán megtekinthető.)

A monacói Gyémánt Liga versenyen jobbnál jobb győztes eredmények születtek. Elképesztő világcsúcsot ért el Beatrice Chepkoech - a kenyai futó 8:44.32 perc  alatt ért célba a női 3000 méteres akadályfutásban, több mint nyolc másodpercet javítva az eddigi rekordon. A versenyszámot több mint 16 másodperces előnnyel megnyerő kenyai futó – a 2016-os riói olimpiai játékok és a tavalyi londoni világbajnokság negyedik helyezettje – az első kilométert 2:55.23 perc alatt futotta le, a 2000-es részideje 5:49.81 volt.

A világrekordot 2016 óta a bahreini Ruth Jebet  tartotta (8:52.78), míg a világ idei legjobbja 8:59.36 perc volt mostanáig – ez már Chepkoech eredménye Párizsból. A VB-ezüstérmes Courtney Frerichs  észak-amerikai rekorddal (9:00.85) lett második.

Szenzációs időeredményt hozott a női 400 méter is, amelyben a bahamai Shaunae Miller-Uibo a világ idei legjobbjával (48.97) diadalmaskodott. Rio de Janeiro 24 éves olimpiai bajnokának egyéni csúcsa eddig 49.44 volt, ezen javított most közel öt tizedet. Eredménye minden idők tizedik leggyorsabb futása az egykörös távon, legutóbb 2009-ben az amerikai Sanya Richards-Ross  ért el 49 másodpercen belüli időt.

A férfiaknál a világ idei legjobbjával, egyéni csúccsal győzött 1500 méteren a kenyai Timothy Cheruiyot (3:28.41). A 200 méteres versenyben ugyancsak az idei legjobb időeredményt érte el az amerikai Noah Lyles (19,65 mp), s így tett a marokkói Szufian el-Bakkali is 3000 méteres akadályfutásban (7:58,15 p), míg magasugrásban Danyil Liszenko 240 centis egyéni rekordot ugrott. (mti, m4sport.hu alapján)

A győztesek / Férfiak - 200 m: Noah Lyles (amerikai) 19.65  - 1500 m: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:28.41 - 110 m gát: Szergej Subenkov (orosz) 13.07, …6. Baji Balázs 13.38  - 3000 m ak: Szufian el-Bakkali (marokkói) 7:58.15 - Magas: Danyil Liszenko (orosz) 240 - Hármas: Christian Taylor (amerikai) 17.86 - Súly: Ryan Crouser (amerikai) 22.05

Nők / 100 m: Marie-Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 10.89 – 400 m: Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 48.97 - 800 m: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:54.60 - 3000 m ak: Beatrice Chepkoech (kenyai) 8:44.32 - Rúd: Anzselika Szidorova (orosz) 485 - Súly: Kung Li-csiao (kínai) 20.31