Kozák Luca negyedik Birmingham-ben

Baji Balázs szoros előfutama a Gyémánt Liga versenyen / eredmények

Két magyar gátfutó állt rajthoz a Birmingham-ben rendezett Gyémánt Liga vadalon. A verseny keretében lebonyolított 100 méteres gátfutás döntőjében a berlini EB elődöntőse, Kozák Luca  13,39 mp  idővel/-0,6w  negyedikként ért célba. Az első két helyen az elmúlt heti EB ezüst- és bronzérmese: Pamela Dutkiewicz/12,84 és Cindy Roleder végzett/12,96 mp. Őket a berlini negyedik Nadine Visser  követte Kozák Luca előtt/13,07 mp.

A 110 gát jó nevekből álló második előfutamában rajtolt dr.Baji Balázs, aki szoros befutó után hatodik helyen zárta versenyét/13,60 mp -0,6w. A döntőbe jutáshoz 13,55 q időeredmény kellett, amelyben a nemrég zárult EB-n bronzérmes Orlando Ortega volt a leggyorsabb/13,08 mp sb +1,3w.