Kozák Luca és Halász Bence a Szuper Liga abszolút győztese

Koroknai Tibor ismét 50 mp-belül 400 gáton

A Szuper Liga döntő  második napjára őszre váltott az időjárás, borongós, esős, az előző naphoz képest jelentősen hűvösebb körülmények között versenyeztek az atléták – közöttük a Serdülő Liga  fiataljai is. A három óra magasságában kezdődött férfi kalapácsvetés második sorozatában az EB harmadik Halász Bence 76,74 métert  dobott -a kiváló eredménnyel biztosan nyerte a versenyt a csepergő esőben hetven méter fölé jutó Hudi Ákos/ 70,68 m és Pásztor Bence  előtt/70,20 m. Az első nap 400 méteren egyéni csúcsot futó Koroknai Tibor  400 gáton is minőségi eredménnyel tette meg a klasszikus kört és ismét ötven másodperc alatt ért célba: 49,81 mp. Gerellyel Rivasz-Tóth Norbert 77,37  métert hajított.

A fiatal gátfutónők versenyében Molnár Janka 59,88 mp-el nyert 400 gáton, Szabó Diána  teljesítette a 412 cm-es magasságot rúdugrásban; nemzetközi rangú összetett versenyzőink hárompróbájában Krizsán Xénia 2591 p -  Zsivoczky-Farkas Györgyi 2473  pontot ért el. A 10 000 méteres gyaloglást Kovács Barbara nyerte/ 46:26,18 p. A kiragadott eredmények mellett a liga döntő további, szép küzdelmeket hozó teljesítményei is olvashatók a mellékletben.

A Dr. Spiriev Bojidar  által készített IAAF pontérték táblázat 2018-es kiadása alapján a Magyar Szuper Liga döntőn  a legjobb férfi, illetve női eredményt elérő atléta elnyeri kiemelt pénzdíjjal járó Magyar Szuper Liga 2018. évi Abszolút Győztese  címet. Ebben az esztendőben a rangos elismerést Halász Bence/ kalapácsvetés 76,74 m és Kozák Luca/ 100 gát 13,20 mp  kapta.

A legjobbak fináléjával együtt zajló Serdülő Liga  döntő második napi küzdelmei is látványos versenyeket hoztak, az indulási kedv a zordabb időjárás ellenére sem csökkent. Az ország minden részéről rajthoz állt 14-15 évesek is izgalmas küzdelmek során döntötték el a helyezéseket – egy pályán versenyezve a hazai élvonallal. (ml)