Tízéves junior csúcs dőlt meg Liga-döntő első napján

Eszes Dániel 110 gát/99 cm: 13,56 mp / Eredmények, ÚJ VIDEÓK

Az abszolút legjobbak és a serdülők után ezen a hétvégén a juniorok és az ifjúságiak  mérkőznek meg egymással korcsoportjuk végső liga-helyezéseiért. Az MTK Budapest sporttelepén az időnként esős, de párás meleg időben a változó létszámú döntőkben felváltva biztos győzelmeket és szoros küzdelmeket láthattak az érdeklődők.

Kiemelkedett a juniorok 110 méteres gátfutása, amelyben a korcsoportos csúcsot idén már többször megközelítő Eszes Dániel/1999  jó ritmusú, magabiztos futással, 13,56 mp  idővel célba érve megjavította a 99 cm-es gátmagasság eddigi legjobb magyar eredményét. A versenyszám két évvel ezelőtt ifjúsági/U18 Európa bajnoka – Maracskó Pál  és Orosz Ákos  tanítványa – Baji Balázs  2008-ban elért 13,60 mp  idejét javította meg, aki facebook bejegyzésében már gratulált is Eszes Dánielnek. Ahogy a tavalyi VB bronzérmese írta: „az ifjú gátas titánnak, aki időközben megdöntötte 10 éve fennálló junior országos csúcsomat egy kiváló futással. Daninak és edzőjének ezúttal is szívből gratulálok! Csak így tovább!”

A szombati versenynapon a rekord mellett több egyéni legjobb is született, például az ifjúsági fiúk 400 méterén a győri 400 gátas U18 Európa bajnok Huller Dániel  vezetésével mindhárom dobogós eddigi legjobbjával ért célba. Az Eszes Dánielhez hasonlóan szintén a Dunakeszi VSE  szakosztályában sportló győztes 48,10 mp-el ért célba, Molnár Attila/SVSE 48,49  mp előtt.

A teljesség igénye nélkül említve: a junioroknál Pázmándi Dominik 10,81 pb győzött 100 méteren – távolugrásban a férfiaknál Salamon András 7,29-el volt a legjobb/+2,2w – a nőknél Farkas Petra 611 cm-el nyert. A teljes eredménylista – amely többek között az októberi ifjúsági olimpiára készülők teljesítményeit is tartalmazza – a mellékletben megtekinthető. (ml)

Eszes Dániel 110g/99 cm 13,56 mp, junior/U20 csúcs 2018.09.01. Bp.