Csere Gáspár és Szabó Tünde az idei maraton bajnok

A 2018. évi Maratonfutó országos bajnokságot a férfiaknál a tavalyi ezüstérmes Csere Gáspár  nyerte. A BEAC atlétája 2:20:08 órás eredménnyel ért elsőként célba, Második és harmadik helyen a Vasas SC két futója: Jenkei Péter és Balázs Levente végzett.

A nőknél Szabó Tünde 2:47:40 órás i ővel megvédte bajnoki címét. A PVSK versenyzője mögött Staicu Simona és Ruscsák Krisztina állhatott fel a dobogóra.

A bajnokság a 33. Spar Budapest Maraton Fesztivál keretében került lebonyolításra. A kétnapos rendezvényen több mint 33 ezren vettek részt.

OB dobogósok/ férfiak: 1. Csere Gáspár (BEAC) 2:20:08 óra - 2. Jenkei Péter (Vasas) 2:21:16 - 3. Balázs Levente (Vasas) 2:38:34

/nők: 1. Szabó Tünde (PVSK) 2:47:40 óra - 2. Staicu Simona (Dunakeszi VSE) 2:53:04 3. Ruscsák Krisztina (ELTE SE) 3:04:22

Csapatbajnok: Dunakeszi VSE/Staicu Simona, Drahos Veronika, Szépné Jávorszky Dóra 946:04 óra