Péntek: három atlétánk a legjobb nyolc között várja a folytatást

Az Ifjúsági Olimpia atlétikai versenyeinek második napja 17 fok körüli hőmérsékletben, a vágtázókat sújtó erősen ellenszeles körülmények között került lebonyolításra. Hét magyar fiatal lépett pályára, közülük hárman a legjobb nyolc között várhatják a speciális lebonyolítás második körét és két egyéni csúcsnak is örülhetett a csapat.

Negyedik idővel végzett 100 méteren Takács Boglárka/12,08 mp -3,0w és szintén a negyedik eredményt érte el a kalapácsvető Doma Benedek/73,79 m -5,0 kg. Elsőre elért egyéni csúcsával az ötödik legjobb volt a súlylökő Fekete István/18,78 m -5,0 kg.

Szintén egyéni csúccsal, kilencedikként ért célba 2000 akadályon Urbán Zita/6:49,52 p.  A leányok kalapácsvetésben Rajczi Bianka 13. helyen zárta az első fordulót/58,20 m -3,0 kg. A jegyzőkönyv tanúsága szerint összesítve a 17. helyet érte el Apáti Bence/1500 m 4:08,21 p. és 100 méteren Illovszky Dominik a 22. idővel ért célba/11,33 mp -2,7w.

A szombati nap magyar indulói (zárójelben a magyarországi időpont): 14:40 (19:40) fiú rúdugrás - Mihály Ádám / 15:15 (20:15) fiú 400 m gát (83,8cm) - Huller Dániel / 15:40 (20:40) fiú 200 m - Farkas Bence / 16:25 (21:25) lány hármasugrás - Áts Viktória

Így látta a pénteki versenynapot Lengyák György csapatvezető:

„- Mindjárt az elsőnek befejezett számban Fekete István óriási, több mint fél méteres egyéni csúcsot lökött és így a második versenyét az előkelő ötödik helyen várja.

Rajczi Biankának a leány kalapácsvetésben a ranglistán hátulról a második eredménye volt, ezen javított két helyezést. A fiú kalapácsvetésben is Dobó SE atléta képviselte hazánkat. Doma Benedek ismét megbízható versenyzőnek bizonyult, a negyedik helyen fejezte be a számot.

A nap első futószáma volt a számunkra a leány 2000 m akadály volt. Urbán Zita bátor futással, egyéni csúccsal a 9. helyen indul neki a mezei versenynek. Az 1500 méteren ifjúsági EB ezüstérmes versenyzőnknek, Apáti Bencének nem sikerült a mai nap. A mezei verseny előtt a 17 helyről várja a folytatást.

Mind a leányoknál, mint a fiúknál a 100 m-es síkfutásban indultak a legtöbben. Takács Boglárka a negyedik futamban nem volt a legszerencsésebb, hiszen az ő futamában fújt legerősebben szembe a szél. Másodiknak ért a célba, de összesítésben a negyedik lett, ezért a legerősebb futamban várhatja a következő fordulót.

Másik rövidtávfutónk Illovszky Dominik az első futamban jól rajtolt, 0.136 mp reakcióval jött el, de a táv második felében négyen megelőzték, összesítésben a 40 sportoló versenyében a 22-23. helyen várja a következő kört.  A már versenyzett atlétáink közül néhányan pihentek, néhányan edzettek a következő fordulóra.”