Öten döntőben !

Molnár Ferenc a Gymnasiade első napjáról - fényképek

Találkozás Dohában„A mai napról. Igen korán kelt a kis atléta csapat, hiszen a selejtezők reggel kilenckor kezdődtek.

A 400 m-es futók nyitották a sort, Loránd Lilla kezdte meg  a versenyzést. Magabiztos, és mondhatni könnyed futással nyerte a futamát, eredménye másodlagos. Igazából az öröm oka az volt, hogy kezd kikeveredni a torokfájásból, és estére már újra vidám lett, tele energiával. Tehát az első döntősünk megvan.

Deák Nagy Marci az első futamban "kifogta" a leggyengébbeket, szinte kocogott, és csak a futamgyőzelemre figyelt,

az elért ideje nem mutatta meg igazi erejét. Lesznek jó ellenfelei a döntőbe, de szerintem az egy másik verseny lesz, és Marci tele van győzni akarással. Tehát két versenyző, két futamgyőzelem.

Deák Nagy Marcell a célban

És jöttek a sprinter lányaink. először Komiszár Kriszta folytatta a biztosat, /futamgyőzelem/, majd Nguyen Naszti gurult egy lazát, bár az eredménye nem az volt. Így már négy versenyzőnk jutott tovább. Nem rossz.

Este Vincze Dorina próbált lépést tartani a délelőttiekkel, de neki most a legnehezebb a dolga, hiszen a hosszú gátat otthon gyakorolni télen nem igazán lehet. Ez a hiány látszott is a futásán, kicsit ritmustalan volt, de a 6. helyen döntőt ért (64,42) !

Nguyen Anasztázia az előfutam céljában - Doha 09

A nap végén a két sprinter lányunk újra rajtgépbe lépett és mindketten biztosan jutottak a döntőbe. Estére nagy szél és kicsit hűvösebb lett, ez az időeredményeken is meglátszott, de holnap Naszti az első( ed.12,03/-0,3), Kriszti a harmadik (ed.12,12/+1,4) idővel rajtol a 100 m-es síkfutás érmeiért.

Amúgy minden nagyon szép, minden nagyon jó, a sportinfrastruktúra leírhatatlanul pazar. Holnap reggel Gregor Laci is fut egy 1000 m-t, reméljük szintén továbblép.”