Jó versenyek Dublinban

Bene balszerencséje - eredmények

Harminc ország 428 futója nevezett a az  idei Mezeifutó Európa bajnokságra. A sáros talajon lebonyolított dublini idényzárón” a versenyszámok többségében szoros küzdelem után dőlt el a dobogós helyezések sorsa. Nyolc nemzet atlétái osztoztak az első helyeken, legtöbbet: hármat a britek nyertek (két csapat és egy egyéni).

A magyar atlétika a felnőtt férfiak mezőnyében volt érdekelt Bene Barna révén, aki a közel 10 km-es távon a mezőny Bene Barna 08harmadik harmadában ért célba.

"- Sajnos balszerencsésen alakult a versenyem. - mondta az 57. helyen célba ért futó. - Az első kétszáz méterben volt egy bukás és ott kaptam egy komoly rúgást a hajlítómba. Ez egy megtorpanást is jelentett és utána nem tudtam úgy futni, ahogy akartam, mert nagyon fájt a lábam.

Ráadásul az első kör után mindkét oldalon erős szúrásom is volt, ami nem múlt el. Próbáltam feljebb menni, de egy légüres tér volt előttem. A jobb hajlítóm eléggé oda van, mintha meg lenne húzódva. Nem kellett volna ez a pechszéria, de ez másokkal is megesett itt. Készülök tovább keményen.”

A versenyt a tavaly hetedik spanyol Alemayehu Bezabeh nyerte, mögötte két kiváló atléta ért célba: a fedett pályás Európa bajnok brit Mo Farah és az eddig nyolc nyolc mezei EB-n győztes ukrán Szerhij Lebid. A teljes eredmény lista megtalálható a mellékletben.