Idei legjobb magyar eredmény Reggio Emiliában

Megkezdődött az egyetemi fedett pályás idény

Vasárnap rendezték a hagyományos maratoni versenyt Reggio Emiliában, melyen évek óta indulnak magyar futók is. Idén sem volt ez másként. Közülük Kovács Ida (VEDAC) idei legjobb hazai eredménnyel a negyedik helyen ért célba/ 2:43:46 óra,

míg a 42km-en most debütált klubtársa, Badis Anissa 3:01:51-es idővel a 15. lett. A férfiaknál a szintén VEDAC-os Kis Áron a 12. helyen végzett, ideje: 2:28:23.

Kovács Ida - OB 10000 m 09

Amerikában megkezdődött az egyetemi fedett pályás idény. A Notre Dame egyetemen tanulmányait folytató Molnár Balázs 500 méteres versenyen 1:05.13 p-es idővel a harmadik helyen végzett. A Kansas State Egyetemen Bozzay Boglárka mellett további három atlétánk kezdte meg a tanévet:  Demeter Klaudia, Baji Balázs, Szabó Dezső. Szombaton Manhattanben (Kansas) az alábbi eredményeket érték el: 60m: 16. Baji Balázs 7.19. - 60m gát: 4. Baji Balázs 8.20. - Rúd: 1. Szabó Dezső 4.90. - Női 1000m: 2. Bozzay Boglárka 2:53.01.