24 bajnoki számban versenyeztek a 13 évesek

15 szakosztály osztozott az aranyérmeken / Eredmények, videók, fotók

Az elmúlt hétvégén megrendezett újonc/13 éves  egyéni bajnokság nyitotta az idei fedett OB-k sorát. A 24 versenyszám aranyérmein 15 szakosztály osztozott, a legtöbbet a GEAC  ifjú atlétái vihettek haza/4 első hely. Őket az ARAK Up.Akadémia és a Bercsényi DSE  követi a „dobogón” három-három győzelemmel. Két bajnoki címmel zárta az OB-t az Ikarus BSE  és a Csepeli DAC  csapata.

„- A kétnapos téli bajnokság fontos lépcsőfok a Sport XXI. életkorból feljebb lépett 13 évesek számára – mondta az esemény után Lengyák György utánpótlás referens. -  Az első komoly, mindenhol kötelező atlétikai versenyszabályokhoz kötött bajnoki esemény a pályafutásuk során. A létszámokat tekintve a lányok részvételi aránya nagyobb volt, de az előző évekhez képest javult a fiú indulók száma is. A Sport XXI program létszámnövelő hatása náluk jobban érzékelhető – de továbbra is tapasztalható a labdás sportágak szinte már az óvodás korban megjelenő, szakmailag kérdőjeles korai elszívó hatása. Az önállóan megrendezett újonc/13 éves bajnokságnak hangsúlyozott szerepe van a sportági utánpótlás nevelésben, ezért az „első éves” atlétapalánták számára ez a verseny a jövőben is preferálásra kerül.”