Tóth Lili Anna és Kovács Benjámin a 10 000 méteres bajnok

Kettős BHSE-siker az élen / U23 Eb-szintek

Az idény első pályabajnokságára a Vasas Pasaréti Sportcentrumban került sor, Magyarország 10 000 méteres Országos Bajnokságán sok egyéni csúcs és több U23 Eb-szint is született. A bajnokság ebben az esztendőben is része volt a Szuper Liga sorozatnak, folyamatosan egymást követő – újonctól juniorig terjedő - középtávfutó számok, a korosztályos Liga-futamok részeiként, rajtoltak vasárnap Pasaréten, ezen versenyszámok után pedig a nők kezdték a bajnoki küzdelmeket. A 25 körös versenyben 34:43.30-as új egyéni csúccsal győzött a Bp. Honvéd SE kiválósága, a 2017-es Mezei futó Európa-bajnokságon a junioroknál ezüstérmet szerző Tóth Lili Anna, másodikként a szintén BHSE-s Mógor Boglárka ért célba - ugyancsak egyéni csúccsal (35:22.26). A dobogó harmadik fokára a debreceniek versenyzője, Gulyás Vera állhatott fel (35:38.17 - egyéni legjobb).

A férfiaknál megvédte címét és ezzel 3. 10 000 m-es bajnoki aranyát nyerte a Bp. Honvéd SE középtávfutója, Kovács Benjámin, győztes ideje 30:05.02. Ezüstérmes a békéscsabai Gregor László lett (30:08.37), míg a bronzérmet a szintén BHSE-színeket képviselő, új egyéni csúcsot futó Kovács Marcell nyakába akasztották (30:13.96).

Női 10 000 méteren három U23 Eb-szint született: Tóth Lili Anna és Mógor Boglárka mellett a meghívásos versenyben induló UTE-s Bicsák Flóra (35:28.39 - új egyéni legjobb) is Gävle-i limiten belül ért célba. Az férfiaknál is volt szintteljesítő, Kovács Marcell is az utánpótlás kontinensbajnokság szintidején belül futott.