Nagy versenyzési kedv

Bakosi Péter a léc felettEgyéni csúcsok Nyíregyházán - eredmények / USA

Sok versenyző állt rajthoz Nyíregyházán a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Atlétikai Szövetség fedett pályás versenyén. A 18 versenyszámban az alföldi települések atlétái mellett romániai és Budapestről érkezett versenyzők is indultak. Megjelent 28 szakosztály, a rajthoz állások száma megközelítette az ötszázat.

Ennek a kedvező ténynek – ahogy azt a megyei szövetség titkára, Bakosi Béla elmondta - egyedül az időrend látta kárát, közel másfélórás csúszással fejeződött be a jól sikerült rendezvény. „- Bíztató ügyességi eredmények és a látványos

vágta számok kívánkoznak élre." – emelt ki a látottakból néhányat a volt világhírű atléta, aki ma az NYVSC sprinter, ugró szakágvezető edzője. A jegyzőkönyv  is tanúsítja a szakember véleményét. Magasugrásban kiválóan kezdte az idényt a 204 centiméterrel  egyéni csúcsot ugró 17 éves Bakosi Péter (a név azonosság nem véletlen), aki a 208-ra is igen bíztató kísérletet tett. Szintén legjobbjával kezdett   a most junior közé lépett Dezső Dóra (170 cm).

Hét méter felett ugrott távolban Vén Ferenc (709 cm), a serdülő fiúk 4 kg-os súlylökésében Molnár Máté 16,45 méterre repítette a szert. 50 méteren (gáton és síkon is) a tamperei EYOF-on jól szerepelt Kerekes Gréta győzött (7,5 / 6,5  mp). A férfi 50 métert Onódi Dávid nyerte Oláh Gábor előtt (5,6 - 5,7 mp). A hosszabb futószámok is jó küzdelmeket hoztak. (ML)