Egyéni csúcsok, fantasztikus 4. helyek

Véget ért az U20 Európa-bajnokság

Vasárnap délután három futószám döntőjében, valamint a női 4x400 m váltó fináléjában voltunk még érdekeltek Boråsban, az U20 Európa-bajnokság utolsó napján. A délelőtthöz hasonlóan a délután is remekül alakult számunkra, atlétáink szenzációsan szerepeltek. Szemerei Levente 9:03.08-as egyéni csúccsal, kiváló versenyzéssel a negyedik helyet szerezte meg a 3000 m akadály döntőjében. A kontinensbajnokságon kétszer is faragott egyéni legjobbján a fiatal versenyző. Iskolai mezei futó világbajnokunk, Palkovits István nagyszerű futással 14:06.90-es bődületes új egyéni rekordot ért el, ezzel a negyedik helyen zárt az 5000 m döntőjében. Ezt követően Varga Lőrincnek köszönhetően újabb negyedik helyet szerzett a magyar csapat. Atlétánk 800 méteren okos versenyzéssel, 1:52.26-os idővel végzett. 4x400 m női váltónk, Répássy Hanna - Kőszegi Mira - Mátó Sára - Molnár Janka összeállításban óriási futással, hatalmas hajrával, hihetetlen befutó után lett szintén negyedik a kontinensbajnokságon, kvartettünk mindössze 18 századdal maradt le a dobogóról, 3:37.31 perccel ért célba.