Harcban a bennmaradásért

Remek eredmények Sandnesben / Holnap zárul a kontinensbajnokság

A Csapat Európa-bajnokság 1. Ligájának szombati programja a női rúdugrással kezdődött volna, ám a viszontagságos és kiszámíthatatlan időjárási körülmények okán a számot a zárónapra halasztották, érdekesség, hogy a verseny fedett pályán kerül majd lebonyolításra. Így 7-szeres magyar bajnokunk, Siskó Zsófia vasárnap lép majd pályára. Első versenyzőnk a mai napon a tavalyi berlini kontinensviadal 9. helyezettje, a nemrégiben olimpiai szintet és óriási egyéni csúcsot elérő kalapácsvető, Gyurátz Réka volt. A szombathelyiek 4-szeres országos bajnoka 66.36 m-es dobással a 4. helyen zárt. Korosztályos országos csúcstartó, U23 Európa-bajnoki ezüstérmesünk, Mátó Sára 57.54-gyel az 5., Eb-elődöntős 13-szoros országos bajnokunk, Koroknai Tibor 51.46-tal 6. lett a 400 m gát fináléjában. A tatabányaiak 12-szeres magyar bajnok hármasugrója, Hoffer Krisztina 12.65 m-rel 10. lett. A súlylökés idei országos bajnoki aranyérmese Detrik Balázs 16.32 m-es eredménnyel zárt. Ifjúsági olimpiai bronzérmesünk, Tóth Lili Anna 10:04.95-ös idővel 9. lett 3000 méteren, míg a hétpróba országos csúcstartója, U23 Európa-bajnokunk, Krizsán Xénia 2:10.67-tel a 10. helyet szerezte meg 800 m-en. Az idei Universiade elődöntőse, 14-szeres magyar bajnoki aranyérmesünk, Nádházy Evelin 53.97-tel a 8. helyen ért célba a 400 m döntőjében. A nyíregyházi 14-szeres országos bajnok, Bakosi Péter magasugrásban 2.12 méterrel a 7. helyen zárt. Az idei Junior Európa-bajnokság 4. helyezettje, iskolai mezei futó világbajnokunk, Palkovits István 5000 méteren 14:47.30-cal végzett. 20-szoros magyar bajnok, Universiade-ezüstérmes akadályfutónk, Wagner-Gyürkés Viktória kiváló futással, 9:53.48-as idővel megnyerte a 3000 méter akadályt, ezzel 11 pontot szerzett Magyarországnak. Atlétánk győzelméhez kétség sem férhetett, az utolsó körben teljesen leszakította a mezőnyt, és majdnem három másodperccel megelőzte a második helyezett holland vetélytársát. A júiusi, nápolyi Universiaden 4., 3-szoros országos bajnok, Szilágyi Réka 57.97 m-rel második lett gerelyhajításban, újabb igen értékes pontokat gyűjtve válogatottunk számára. Szabó László 7.63 m-rel az 5. lett távolugrásban, míg  Vindics Balázs 3:49.10-es idővel 8. helyen ért célba 1500 méteren.

A szombat zárószámai a 4x100 m váltók voltak: a dr. Nguyen Anasztázia - Sorok Klaudia - Kaptur Éva - Kozák Luca összeállítású kvartett 44.73-mal - idei legjobb eredménnyel - a belgák mögött a 2. lett, a Boros Bence - Kádasi Zalán - Szabó Dániel - Szűcs Valdó alkotta négyes pedig 40.54-gyel a 7. helyen zárt.

Két nap után a magyar válogatott 108 ponttal harcban van a bennmaradásért, kiélezett a küzdelem a pontokért és helyezésekért, folytatás vasárnap Sandnesben, a Csapat Eb utolsó napján.