Fantasztikus nyitány a liga döntőn

Junior és ifjúsági versenyzőink remekeltek szombaton

A hétvégén kerül megrendezésre a 3. Atlétikai Ifjúsági és Junior Magyar Liga Döntő, amelybe versenyszámonként a legjobb nyolc atléta juthatott be. A viadal első versenynapján máris igen kiváló eredményeket, egyéni csúcsokat, szezonbeli legjobbakat, szoros küzdelmeket és izgalmas befutókat láthatott a Lantos Mihály Sportközpont nézőközönsége.

Junior női kalapácsvetésben az idei U20-as Európa-bajnoki bronzérmes diadalmaskodott: Németh Zsanett idén, immár tizenegyedik alkalommal dobott 60 méternél nagyobbat négykilós kalapáccsal: ezúttal 60.11-gyel nyert. 100 méteren a korosztályos országos csúcstartó, Ifjúsági Olimpiai 4. sprinter, Takács Boglárka győzött, 11.95-tel. A nyári kontinensbajnokságon férfi távolugrásban a szolnoki Pázmándi Dominik 4. lett, korosztálya liga döntőjén azonban aranyérmet akasztottak a nyakába, győztes ugrása 7.42 m volt. Iskolai mezei futó világbajnokunk, Palkovits István 3:51.22-vel bizonyult a legjobbnak 1500 méteren. A Horn-Bercsényi DSE kiválósága, Répássy Hanna magabiztosan aratott sikert 400 méteren. Varga Lőrinc, U20 kontinensbajnoki 4. atlétánk a nyár végére tartogatott szép egyéni csúcsot: 48.00-s 400 méterével szerzett elsőséget. A hölgyek távolugró döntőjében az Ifjúsági Olimpiai ezüstérmes, Endrész Klaudia egyéni csúccsal, 6.29 m-rel könnyedén győzött.

Ifjúsági korú titánjaink is kitettek magukért. Leány 100 és 400 méteren a győriek kiválósági, Simon Virág – élete legjobbjaival –12.24-gyel és 56.20-szal ért elsőként a célba. A fiúk 100 méteres fináléjában ketten is 11 másodpercen belülre kerültek, az ifjúsági olimpikon, Farkas Bence 10.84-gyel győzött, a másodikként célba érő Almási Olivér pedig egyéni csúcsot futott 10.88-cal, mindezt szélcsendben. Az SVSÉ-s, EYOF-bronzérmes Molnár Attila 48.34-gyel húzta be a fiúk 400 méterét. Pap Márk szenzációs időt repesztett fő versenyszámában, a 110 méteres gátfutásban: a 0.8-as hátszélben 13.49 másodperc alatt ért célba - EYOF-bronzérmesünknek ez új egyéni csúcs. 10000 m gyaloglásban egy U20 Európa-bajnoki résztvevő, Varga Máté nyakába akasztották az aranyérmet, 51:49.38-cal nyert a Hunyadi DSE atlétája. A bakui Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál ezüstérmese, Varga Gréta fél perces előnnyel, 7:09.84-gyel nyerte a 2000 m akadályt.

Mellékletben a versenynap eredményei. Folytatás vasárnap.