Születésnapi ajándék: 7,56 !

Kiss Dániel tovább javította a 60 m gát országos csúcsát - FÉNYKÉPEKMASZ Nemzetközi fedett pályás – MASZ International Indoor -  Eredmények / Results

Kiss Dániel a döntőben - 2010 MASZ Nemzetközi

Két országos csúccsal kezdődött a magyar szövetség hagyományos fedett pályás versenye. A 60 méteres gátfutás és a súlylökés már a program elején kiemelkedő eredményeket hozott - a jelenlevők nagy örömére.

Márton Anita 17,47 méteres nyitó dobásával egy 35 éves utánpótlás rekordot adott át a múltnak, amikor a súlylökő pályától alig néhány méterre már készültek a 60 méteres férfi gátfutók az első előfutamra.

Közöttük a születésnapját ünneplő Kiss Dániel is, aki három nappal parádés stockholmi ezüstérme után ismét a rajtgépbe térdelt. Kiváló indulás, jó gátközi futás és a célban ismét nagy időt mutatott az óra: 7,56 mp, új országos csúcs !

Táv közben

„- Úgy jöttem a mai napra, hogy szeretnék egy jó időt futni. Mégis csak itthon van a verseny, itthon vagyok. - mondta a csúcsfutás részleteiről a kiváló formában levő atléta. - Volt egy jó futás a lábamban szerdán, úgy, hogy nem is voltak ideálisak a körülmények.

Csúszott a verseny, Blanka Vlasic az én pályámon készült az ugrásához, nem tudtam ráfutni a gátra. De sikerült jól megoldani. Ebből kifolyólag úgy gondoltam, hogy képes vagyok egy jobb futásra. Főleg itthon, hazai közönség előtt, és otthon aludhattam a saját ágyamban.

Kiss Dániel a célban - 2010

Agresszív futást tudtam végig vinni. Végre az előfutam is olyan volt, hogy egy pillanatig sem kíméltem a távközi futást, ami a csövön kifért – meg tudtam futni és  nem hibáztam. Amikor leléptem az első gátról és a másodikat is megcsináltam, már éreztem, hogy ebből nagy futás lehet. Nagyon örültem a 7,56-nak.”

A döntőben egy jó rajttal (0,133) elért szintén világklasszis idő után/ 7,58 - a rendezők és a közönség a Boldog születésnapot jól ismert dallamaival köszöntötte az immáron kétszeres csúcstartó Kiss Dánielt.

„- Tegnap volt a születésnapom, de nem volt semmi extra, egyedül voltam otthon.  Azért „magammal” koccintottam egyet, de megpróbáltam hamar lepihenni. Ma azért lesz egy kis ünneplés, amúgy sem tudnék egy ilyen futás után aludni.”

Márton Anita - up.csúcs 2010

Márton Anita is érthető örömmel beszélt a versenyről: „- Ilyen sorozatom még nem volt Nagyon örülök, hogy sikerült megdönteni az up. csúcsot. Készültünk erre, de szerettem volna meglökni a fedett VB szintet is. Három centiméterrel maradtam el, de majd a jövő héten vagy az OB-n megpróbálom újra.” Az eddigi up.rekordot 1975-ben érte el Irányi Margit: 17,22 m.

A két kiváló teljesítmény jó indítást adott a versenynek, amely változatos – a sprintszámokban igen szoros küzdelmeket hozott és a 15 versenyszám több mint felében magyar első helynek tapsolhatott a szakértő közönség.

Kürthy Lajos - 2010

Fedett pályás legjobbjával győzött 400 méteren a 20 éves Lukács Máté/ 47,94 – biztosan nyert Minczér Albert / 3000 m: 8:04,15 és súlylökésben Kürthy Lajos/ 19,25 m.

Tartja jó formáját a 17 éves Nguyen Anasztázia/ 60m: 7,58 – 4 méterrel győzött rúdban Erős Enikő és hatodik ugrásával túljutott a 13 méteren Babos Rita/ hármas: 13,08 m. A nyolc hazai első hely mellett több javuló eredmény is található a jegyzőkönyvben.

Nguyen Anasztázia a célban - 2010

Így idei legjobbjával végzett a második helyen Takács Dávid 800 méteren/ 1:49,19 – klubtársa, az első éves up.korú Kállay Dániel is 1:50 alá került fedett pályán: 1:49,94 p. A győzelmet ezen a távon Vitalij Kozlov szerezte meg/ 1:48,98. A magasugrásban 222 cm-el első Péter Horak mögött a még junior  Fajoyomi Viktor 215 centimétert ugrott és lett második.

Ecseki Dániel - 2010Fajoyomi Viktor - 2010

Ecseki Dániel idei első versenyén 744 cm-es ugrással a távol harmadik helyén végzett, legmesszebbre Ivan Pucelj jutott: 764 cm. Az ismét kiválóan futó nemzetközi klasszis Vanja Stambolova/ 52,01 mögött jó teljesítményt nyújtva Varga Bianka másodikként ért célba: 54,87 mp.

Stambolova az élen - 2010

Gyürkés Viktória a szezonban először jutott 800 méteren 2:10 alá / 2:09,82.- ez az eredmény második helyet ért Elisabeth Niedereder mögött/ 2:09,75 p. -  Azonos idővel szorult 60 méteren Matic Osovnikar mögé Miklós Péter / 6,84 – a nők 60 méteres gátfutását két jó idő fémjelezte: a győztes Marina Tomic 8,21 – a második Miriam Bobkova-Cupakov 8,27 mp-el ért célba.

M.Osovnikar és Miklós P.

A verseny legjobb eredményéért felajánlott díjat Kiss Dániel és Vanja Stambolova kapta. A Bp.Honvéd Atlétikai szakosztálya a két magyar csúcsot elért atlétának nyújtott át különdíjat.