Főszerepben a fiatalok Bécsben

Nguyen Anasztázia: 7,52 -Juhász Lilla: 8,62  /  Eredmények

Nguyen Anasztázia Bécsben - február 2.A népszerű téli versenyek idén bővültek Bécsben. Kedden először került megrendezésre a Track and Field Meeting, amely két héten belül másodszor ismét sok környékbeli atlétát csábított a császárvárosba. A magyarok is szép számmal álltak rajthoz és több idei legjobb eredményt is rögzít a jegyzőkönyv.

Az élre kívánkozik, hogy a 60 méteres korosztályos csúcsokat idén már többször megközelítő, még ifjúsági korú Nguyen Anasztázia ezúttal sikerrel járt. 7,52 mp eredménnyel megjavította saját korcsoportja és az idősebbek, a juniorok eddigi legjobb eredményét is (régi: Molnár Mónika 7,54 / 1993 és Komiszár Kriszta 7,54 / 2009).

Szabó Dezső, az újdonsült csúcstartó edzője: „- A 7,55-ös első futás nagyon jó volt, jól ment a lába. A döntőben sajnos rosszul reagált, nem gondoltam, hogy jobb lesz 55-nél. Naszti rajtja kezd már alakulni, de itt a döntőben a többiekhez képest későn mozdult, habár technikailag a kivitelezés elég jó volt.

Adott egy kis előnyt a többieknek, de utána jól futott. Aztán meglepetésre ilyen jó lett. Ez azt mutatja, hogy még sokkal több van benne.”  A táv döntőjébe rajta kívül még Komiszár Kriszta és Schmelcz Fanni is bejutott és szerzett értékes helyezést.

Nguyen A.(jobbra) rajt Bécsben - 02.02.

A szintén ifjúsági Juhász Lilla 60 gáton célozta meg korcsoportja legjobbját és 8,62 mp eredménnyel beállította Bálint Zita 1987-ben elért országos legjobbját. A felnőtt gátmagasságon elért ifjúsági csúcsról edzője, Lengyák György:

„- Lilla kiválóan rajtolt és az első gáton együtt volt az igen jó szlovák futóval, Bobkovával. A célba érkezése is nagyon jól sikerült. Sajnálom, hogy csak egy futás volt. Lilla idei eredményei nagyon bíztatóak a nyárra nézve.”

Jó időkkel kettős győzelmet arattak a veszprémi 1500 méteresek, Győzött Minczér Albert / 3:46,86 - mögötte Kállay Dániel ért célba / 3:47,15.

A rúdugrás mindhárom dobogósa magyar atléta volt. 475 cm-rel Várszegi Tamás jutott a legmagasabbra, Jaeger Ákos/ 465 és Kmetty Tamás/ 435 előtt. Fajoyomi Viktor a budapesti verseny után ismét az élcsoportban végzett magasban/ 3. hely – 209 cm.

Juhász Lilla a második célban - 02.16.Bécs

A jó eredményeket futó női 200-asok közül négyen jutottak a legjobb nyolcba (és 25 mp alá), a legjobb Petráhn Barbara 24,20 mp-es idővel ezüstérmes helyen fejezte be az egy kört.

A rúdugrásban második ill, harmadik hely jutott Koppány Gabriellának és Erős Enikőnek. Mindketten 385 cm-t ugrottak. Kedden Bécsben az említettek mellett még több jó egyéni eredmény született, a mellékelt jegyzőkönyvben megtekinthetők.

Női 400 méteren idei legjobbját futott a MASZ nemzetközin is győztes Vanja Stambolova/ 51,80 mp. A férfiak hasonló távján hárman futottak 47 mp alatt, a legjobbat Clemens Zeller/ 46,63. Az olasz Aurora Salvagno 7,39-el nyerte a női 60 métert. (ML)