Kiss AntalKitüntetés a bálon - Hellebaut visszatér - Bolt  négyszázon

Kiss Antal elismerése  A tizenhatodszor megrendezett Sportegyesületek Országos Szövetsége bálon több sportember és szervezet kapott kitüntetést a magyar sportért végzett munkájáért.

A díjazottak sorában hatan kaptak SOSZ-emlékérmet, köztük Kiss Antal olimpiai ezüstérmes gyalogló, az elmúlt évtizedek kiváló atlétaedzője.

A 2009-es év legeredményesebb sportegyesülete elismerést a felnőttek korosztályában a Budapesti Honvéd SE kapta, megelőzve a Bajai Spartacus Vízügy Sportegyesületet és a Jövő Sport Clubot.

Az utánpótlásban a KSI végzett az első helyen, a Bp. Honvédot és a Vasast megelőzve. (mob.hu alapján)

Erősödik a női magas  A 2008 decemberében visszavonult pekingi magasugró olimpiai bajnok Tia Hellebaut az idei szabadtéri szezonban újra pályára szeretne lépni.

Tia Hellebaut PekingbenDöntésében komoly szerepet játszott, hogy teniszező honfitársa, Kim Clijsters is szülés után tért vissza sikeresen a legjobbak közé. A 32 éves belga  sportoló, aki tavaly júniusban adott életet gyermekének, a pekingi játékok után többek között a motiváció hiányával magyarázta búcsúját, most azonban új célt tűzött ki maga elé.

"Az ötkarikás arany megszerzése után elveszett kihívás most így hangzik: két métert ugrani anyaként." Hellebaut szinte mindent megnyert, amit lehetett. Magasugrásban ötkarikás bajnoki címe mellett fedett pályán és szabadtéren is Európa-bajnok volt, a 2008-as fedett világbajnokságon ötpróbában állhatott a dobogó csúcsára. (eme news alapján)

Bolt nem fél a négyszáztól  Parádésan kezdte az idényt a háromszoros olimpiai bajnok Usain Bolt, aki Bolt 200 méteren Berlinbenversenycsúcsot érő 45.86 mp-es eredménnyel nyerte a 400 m-es síkfutást egy kingstoni viadalon. A versenyprogramját – a tengerentúli sprinterekhez hasonlóan - idén is 400 méterrel kezdő 24 éves klasszisnak ez volt az első versenye, s mint mondta: jó kört futott, de nem érezte magát százszázalékos állapotban.

"Az edzőm azt tanácsolta, hogy az első 200 métert nyomjam meg, így is tettem. A végén aztán már lazábban futottam" - értékelt a 100 és 200 m világcsúcstartója, akinek egyéni legjobbja ezen a távon - még 2007-ből - 45.28 mp.

Az atlétavilág érdeklődéssel várja, hogy mire lesz képes Bolt, amikor kifejezetten 400 méteren szeretne egy jó időt futni – az Ő mércéjével.(mti alapján)