Magyar győzelmek Európában

Koszár Zsolt távközbenEredmények a kontinensről és az USA-ból

Koszár Zsolt, a nagymezei tavalyi bajnoka nagy meglepetésre az esélyesebb kenyaiak előtt megnyerte a Vittorio Alata félmaratoni versenyt Olaszországban.

A 6-8 fokos kellemes időben a kenyai versenyzők, Kipkurgat Too (tavaly. 1:02:55) és Kiprotich Rugut diktálták a tempót, Kovács Tamás és Koszár féltávnál közel 80 m-el haladtak mögöttük.

A veszprémi versenyző gyomorproblémák miatt leszakadt, a szentgotthárdi fiú azonban az utolsó 2 km-en rákapcsolt, a célegyenesben utolérte

a két afrikai versenyzőt és a végén az őt lelkesen buzdító olasz közönség előtt sikerült kiharcolnia a győzelmet. "Nagyon örülök, hogy sikerült a két kenyai versenyzőt legyőznöm. A végére minden összejött, erős verseny volt. Jól esett, hogy a helyiek ilyen nagy számban és lelkesen drukkolta nekem." - mondta a boldog győztes, aki korábban már a budapesti, a zágrábi és a radenci félmaratonon is győzni tudott.

Koszár Zsolt - 2010

2009-ben a Vossen-Szentgotthárd fiatal versenyzője 1:05:09-es idővel a magyar ranglista második helyét foglalta el, A női versenyben a veszprémi olimpikon Kovács Ida az olasz Laura Giordano mögött a második helyen végzett. (Koós Hutás László)Eredmények: Férfiak1. Koszár Zsolt             HUN   1:05:23  -  2. Julius Kipkurgat Too  KEN   1:05:243. Kiprotich Rugut        KEN    1:05:27  -  4. Kovács Tamás           HUN   1:05:54 Nők1. Laura Giordano        ITA     1:16:43  -  2. Kovács Ida               HUN   1:18:433. Mariotti Paola           ITA     1:19:10

***************************************************************

Kálovics Anikó 10 kilométeren és mezein győzőtt az elmúlt héten. A mellékletben további eredmények is megtekinthetők.      Eredmények