Kiss Dániel tartja jó formáját

Fedett pályás OB / 2. nap – Váltócsúcs és idei legjobbak vasárnap isEredmények – Nyilatkozatok – FÉNYKÉPEK

„- Mind a két futás stabil volt, hét hatvan eleje – ennek nagyon örülök – értékelte versenyét Kiss Dániel, aki ismét kiváló időt ért el 60 gáton. - E körül terveztem futni az előfutamban. Ezzel elégedett is voltam.

Kiss Dániel - 2010 fedett OB

A döntőben szerettem volna ötven végével célba érni, de így alakult (7,60). Remélem, majd a VB-n meglesz. Ez még csak második bajnokságom fedettben, mert mindig volt valami problémám télen.” A bajnokság második napja is hozott országos csúcsot.

A Bp. Honvéd női 4x400 méteres váltócsapata több mint három másodpercet lefaragott az eddigi legjobból. A Bartha Zsóka, Bobcsek Emese, Novák Fruzsina, Varga Bianka összetételű négyes 3:47,77 percre javította a magyar fedett pályás csúcsot (régi:3:48,24 ARAK/2007). A legfényesebb éremből Varga Biankának az OB-n ez már a második volt. A két nap két egyéni duplázót állított a dobogó csúcsára.

A Honvéd váltó, edzőikkel - 2010

A tavalyi tripla bravúrt majdnem megismétlő Babos Rita ( két bajnoki cím és egy ezüst) és a 18 éves középtávfutó Gyürkés Viktória  ( aki 800 méteren címét is megvédte) érte el ezt a szép sikert.

Babos Rita: „- Az első cél az volt a bajnokságon, hogy hármasban ugorjak minél jobbat. A távolugrást főleg annak szántuk, hogy a nekifutásomat stabilizálja a verseny. Ez tegnap jobban sikerült, mint ma - stabil volt. Fontos volt a távol azért is, hogy lemenjen rólam az a teher, hogy "bajnokságot nyerni" (611 cm).

Babos Rita - hármas 2010

Ez után már úgy tudtam odaállni a hármashoz, hogy nyugodt voltam, nem a helyezésért való stressz volt az egyik motívum, hanem hogy minél jobbat ugorjak a mögöttem levő fél éves sérülés után. Nem volt egyszerű, de úgy érzem, sikerült megoldani (13,62 m).

A magas, - mivel belefért az időrendbe és nagyon szeretem - egy „ráadás” volt. Bevallom őszintén, erre most semmit nem készültünk. Nagyon boldog vagyok a 182 centiméterrel. Természetesen megpróbáltam győzni. Nyílván a szabadtéri cél először a 13,75 – ös EB  szint lesz, a célom Barcelona. Annak örültem most a legjobban, hogy abban sikerült fejlődni, amire a legjobban koncentráltunk – a hármasugrásban.”

800 m dobogó 2010

Gyürkés Viktória: „- Az 1500 méternek nagyon örülök (4:27,39), mert közel van a szabadtéri egyénimhez.  A 800 méternek is, mert úgy jöttem, hogy szerettem volna fedett pályán egyéni csúcsot dönteni.  1500 – on a rajtlista ismeretében már bizakodtam, hogy nyerhetek, arra azonban nem gondoltam, hogy egyedül sikerül  ilyen jó időt futnom.

A 800 előtt nagyon izgultam, szerencsére a jó mezőnyben egy jó futás alakult ki és sikerült az idei legjobb (2:08,40). Nyáron szeretnék a kanadai junior VB-n  akár mindkét számban is rajthoz állni. Meglátom, hogy melyikben sikerül először szintet futni.”

Kállay dániel a célban - 2010VEDAC 4x400 - 2010

A férfiak 800 métere a meglepetések versenye volt. Először azzal, hogy rajthoz állt a később 3000 métert is futó Bene Barna, majd a végén azzal, hogy a Takács Dávid által diktált iram végén klubtársa, a 20 éves Kállay Dániel nyerte meg  a bajnokságot / 1:50,26 p. Veszprémi atléta győzött 3000 méteren is: Minczér Albert nem hagyott kétséget az első helyet illetően/ 8:05,87 p.

Minczér Albert és Bene Barna - 3000 m - 2010

Kettőszázon szoros küzdelem után Kása Tibor vehette át az aranyérmet/ 21,81 mp. A férfiak 4x400-as váltójában a VEDAC megvédet tavalyi címét/ 3:17,44 p: a Schmidt Kornél, Bartha László, Kállay Dániel, Takács Dávid négyesből Kállay másodszor állhatott fel a bajnokság során a dobogó legfelső fokára. A távolugrók versenyét Ecseki Dániel 729 cm-el nyerte.

Kása Tibor és Antalóczy Csaba 200 m

A női versenyszámok közül hatban idei legjobb eredmény kellett az első helyhez. Ilyen eredménnyel győzött Juhász Fanni 60 gáton/ 8,34; Erős Enikő rúdugrásban/ 420 cm; és a hosszú idő után itthon és a még hosszabb idő után fedett pályán versenyző Kálovics Anikó 3000 méteren/ 9:34,20 p.

60 gát, Juhász Fanni - 2010

„- Főleg az motivált, hogy megmutassam magam itthon, mert már talán külföldön jobban ismernek, mint Magyarországon – adott választ az indulását firtató kérdésre az utcai- és mezei versenyeken élvonalába tartozó atlétanő. - A Zalaszám-Zalaegerszeghez igazoltam és szeretnék mostantól néhány hazai versenyen is elindulni a színeikben. Fedett pályán már 15 éve nem futottam. Most jó formában éreztem magam, ez a futás belefért a felkészülési programomba is.  A jövő héttől már ismét lesznek szabadtéri versenyeim.

Kálovics Anikó - 2010

Egy fedett pályás edzés után álltam rajthoz, azért féltem egy kicsit a pályától, vigyáztam a lábamra. Az első hely volt a fő cél. Nyáron, ha jó formában leszek, az EB részvétel sem elképzelhetetlen. Hogy milyen távon – még nem tudom.  Meglátom, milyen erős leszek addig, ha sikerül megfelelő állapotba kerülni, akkor szívesen futnék Barcelonában.”

200 méter - 2010

Idei legjobbat ért el vasárnap Babos Rita hármasban és Gyürkés Viktória 800 méteren is. A magasugrásban győztes Szabó Barbara beállított ezt az eredményt/ 184 cm.  Petráhn Barbara 200 méteren megvédte bajnoki címét/ 24,43 mp.

A két nap örömteli eseménye volt, hogy a tízpróba nemzetközi klasszisa, Zsivoczky Attila hosszú sérülése után aktívan végig versenyezte a bajnokságot és a záró számban a debreceni váltócsapat tagjaként dobogóra is állhatott.

Zsivoczky Attila 4x400 m 2010

Dornbach Ildikó szakmai igazgató: „- Izgalmas, jó versenyeket hozott több számban is az idei OB. Örömteli egyéni csúcsokat, bíztató eredményeket, egy felnőtt váltó- és egy junior csúcsot is láthattunk, ami 3000m-es gyaloglásban Kriván Berta (BEAC) nevéhez fűződik.

Dornbach IldikóVB kvalifikált versenyzőink jól teljesítettek, a verseny az időszaknak megfelelő, jó főpróba volt Doha előtt. Kiss Dani eddigi sorozata világszínvonalú teljesítmény, reméljük a folytatás is az lesz. Az OB-t azonban nem csak VB szemüvegen keresztül kell nézni.

Van további két nagyon fontos aspektus. Az egyik a nyár három fő nemzetközi eseménye: az EB, a Csapat EB és a Junior VB; a másik az általános hazai atlétikai helyzet. Az előbbi természetesen élversenyzőink számára jelent elsősorban motivációt és ebből a szempontból is történt sok bíztató esemény.

Németh KristófLátszik már a Csapat EB gerince, talán kevesebb lesz a lyukas számunk, mint tavaly. Az most már nem kérdés, hogy az EB-n nagy csapatunk lesz, és ennek a nagy létszámnak a többségét a feltörekvő fiatalok fogják alkotni. Fontosnak tartom nagyon a másik szempont szerinti vizsgálódást is, mert hazai atlétikánk eredményességét és vitalitását a klub szintű eredményesség határozza meg, ezért kell komoly hangsúlyt helyezni a középmezőnyre is.

A két nap alatt sok elégedett kollégát és versenyzőt láttam, remélem ez további lendületet ad mindenkinek az újabb nagy munkához, hogy a nyár még több boldogságot hozhasson.

Természetesen nem szeretném szó nélkül hagyni a hiányosságokat sem. A látottak alapján egyelőre gyengélkedik a férfi rövid sprint mezőny, a hosszú ugrások terén nem sokat léptünk előre, de a férfi gátfutó utánpótlás is várat még magára. Hasonlókat kell megállapítani a kalapácsvetés kivételével a dobószámokról is.

Minden képen említést érdemel a szombati Téli Dobó OB, ahol azért születtek kiváló eredmények. Ezt bizonyítja, hogy a súlylökőinken kívül (Márton, Kürthy) további versenyzők kvalifikáltak a Téli Dobó EK-ra. Kalapácsvetésben Németh Kristóf, Petrovszki Tibor, Szabó Dániel, Hudi Ákos és Ozorai Jenny, míg gerelyhajításban Patkó Dániel teljesített kiemelkedően.

A legnagyobb meglepetést a kalapácsvetők okozták, nagy fejlődés látható, ami londoni szemüvegen keresztül igen bíztató. Szívből kívánom mindenkinek, hogy egy rövidke pihenő után újult erővel tudjon a munkába csapni egy még eredményesebb nyári szezon érdekében.” – summázta a látottakat és a lehetőségeket a szakmai igazgató.

női magas 2010

Amiről a számok beszélnek. A 2010. évi fedett pályás OB-n 16 szakosztály versenyzői nyertek bajnokságot. Négy első hellyel a Bp. Honvéd vezeti a sort, őket követi három-három győzelemmel az Ikarus DSE és a VEDAC.

Címvédésre 11 esetben került sor: Bene/ 1500 – Kürthy /S – Petráhn/ 200 – Gyürkés/ 800 – Juhász/ 60 g – Erős/R – Babos/ T és H – Márton/ S – VEDAC/ 4x400 ffi – Bp.Honvéd/ 4x400 női. A két nap során 12 idei legjobb eredmény és egy beállítás kellett a győzelemhez. Volt egy felnőtt és egy junior csúcsjavítás is az OB során.

erős Enikő és Mátai Andrea 2010

Az eredményhirdetések során minden bajnok az érem mellé a PBS Hungária felajánlásában ajándékcsomagot kapott. A cég ezen kívül különdíjban részesítette az OB legjobb férfi és női eredményét elért versenyzőjét: Kiss Dánielt és Juhász Fannit – valamint a női 60 méter győztesét, Nguyen Anasztáziát.

Tóthné Stupián Anikó 2010 Juhász Fanni és Kiss Dániel Gyulai Miklós elnökkel - 2010

A BEAC is értékes különdíjakat ajánlott fel. A legeredményesebb fiatal férfi atléta díját Deák Nagy Marcell kapta; legeredményesebb fiatal női atlétaként Gyürkés Viktória vehetett át elismerést. A legeredményesebb női edző díját a VEDAC edzője Tóthné Stupián Anikó kapta.