A serdülő OB számokban

Egyéni csúcs maratonon – Kálovics Anikó Portugáliában - Ugrógála magyar indulóval – Kiváló senior eredmények

fedett pályás serdOB - 2010A serdülők elmúlt hétvégi bajnokságain teremben és szabadban 35 szakosztály versenyzői szereztek első helyezést. A két bajnokság összesített mérlegét a még hátra levő fedett versenyszámok lebonyolítása után lehet megvonni.

Ami már nem változhat: a serdülő Téli Dobó bajnokság 18 versenyszámában 12 szakosztály nyert bajnokságot; a Pápai SE, VEDAC, Continent SE, Szolnoki VSI, Dobó SE, és a HÓDIÁK SE dobói kettőt is.

Közöttük a duplázó Pásztor Bence 77,27 m-t dobott 4 kilogrammos kalapáccsal.

A fedett pályás serdülő OB hátra levő hat versenyszáma előtt(amely szombaton a korcsoport összetett bajnoksága keretében kerül lebonyolításra) a legtöbb bajnoki címet a Zalaszám ZAC atlétái gyűjtötték (5), megelőzve az ARAK versenyzőit (4). Az évfolyamos rendszerben megrendezett 62 (!) versenyszám győztesei közül többen dupláztak, két triplázó is akadt: Ferenczi Melinda/ Zalaszám-ZAC és Bácskay Zsófia/Continent Company SE.(ML)

Szederkényi Takács AndreaFigyelemre méltó eredményt ért el maraton futásban Szederkényi-Takács Andrea. Az elmúlt hónap utolsó napján a ciprusi Limassolban megrendezett versenyen 2;44:20 órás egyéni csúccsal a második helyen teljesítette a távot.

Kálovics Anikó negyedik helyen végzett a portugál Acoteiasban rendezett IAAF CC Permit versenyen. A nyolc kilométeres távon – amely egyben a házigazdák mezei futó bajnoksága is volt – legjobb külföldiként 26:57 perces eredménnyel ért célba.(emenews)

Az idei fedett pályás magasugró bajnok Szabó Barbara külföldön versenyzett a múlt héten. A kiváló hangulatú és kiemelkedő eredményeket hozó besztercebányai viadalon ( Uhov 238 – Vlasic 204) a hetedik helyen végzett 181 cm-es eredménnyel, majd másnap Otrokovicében ezüstérmet nyert 180 cm-rel.

A Kanadában megrendezett  Senior fedett pályás Világbajnokságon Makó Ernő a férfiak 55 éves korosztályában 375 cm-rel ezüstérmet szerzett rúdugrásban!  A volt válogatott atléta a  két évvel ezelőtt nyert aranya után másodszor is felállhatott a világbajnoki  dobogóra.

Az 1500 méteren induló Gajdos Tamás a férfiak 50 éves korosztályában 4:34.71-es idővel a hatodik helyen ért célba!  Az aktív versenyző korában is kiváló eredményeket elért atléta egy olyan versenyben érte el döntős helyezését, amelyben az első hatból négy futó európai volt.

Makó ErnőGajdos TamásHegedüs Antal

A Kammloomsban megrendezett verseny keretében szabadtéri dobószámokat is rendeztek, ahol a férfiak 65 éves korosztályában magyar siker született. A debreceni Hegedűs Antal gerelyhajításban 40.04 méterrel világbajnoki dobogó legfelső fokára állhatott fel.  A 70 éven felüliek versenyében Kurunczi Zoltán hármasban a második, rúdugrásban a harmadik legjobbvolt; Nagyné Kotroczó Andrea (W50) 3000 méteren ötödikként futott be; Horváth Gábor az 55 évesek korcsoportjában gerelyben és súlyabn is a kilencedik helyen végzett.A seniorok idei legnagyobb európai versenye nyáron Nyíregyházán lesz. A korcsoport Európa bajnokságára 2010. július 14.-20 között kerül sor s Sóstói úti stadionban. (forrás: atlétikamagazin.hu )