Veszprémi sikerek félmaratonon

Bene Barna és Földingné Nagy Judit nyert a Pécs-Harkány futáson - Eredmények külföldről

Kenyai ellenfelek előtt biztosan nyert Kovács Ida az olaszországi Goriziában rendezett félmaratoni versenyen, ahol az erős férfi mezőnyben Kovács Tamás az értékes negyedik helyet szerezte meg.

Kovács Ida első helyenA versenyzők dolgát nehezítette a +2 fokos hőmérséklet és a szeles idő is.

Eredmények: Férfiak1. Gikuni Ndungu   KEN     1:02:13  -   2. Kirui                   KEN 1:02:353. Maina mWangi   KEN    1:03:19   -  4. Kovács Tamás   HUN 1:05:165. Simukeka           RUA    1:05:27   -  6. Serem Kipketer  KEN 1:05:56

Nők1. Kovács Ida     HUN    1:17:21  -   2. Wangoi Nyoki    KEN  1:19:093. Mariotti Paola    ITA     1:19:23

* A Vienna City Marathon Bécsben rendezett 28 km-es előversenyén a versenyzője, Fonyó Sándor/VEDAC győzött, 1:41:43 h időeredménnyel. Ugyanezen a távon a női versenyben Kovács Réka második lett (2:00:40). (KHL)

fotó: KHL

* Bene Barnabás, illetve a címvédő Földingné Nagy Judit diadalmaskodott vasárnap a huszonhatodik alkalommal megrendezett Pécs–Harkány országúti futóversenyen, amelynek távja 25 kilométer volt.A viadalon több mint nyolcszázan álltak rajthoz.