"Ezért jöttem: hogy döntőt fussak !"

Kiss Dániel értékes nyolcadik helyezése egy káprázatos 60 gát mezőnyben - Eredmények - Nyilatkozat

Kiss Dániel . Doha 2010

Nem minden napi mezőny várta az idei fedett VB-n a 60 méter gát döntőjét, amelybe ez évi kiváló futásait megkoronázva Kiss Dániel is beverekedte magát. Dayron Robles, Xiang Liu, Terrence Trammel, David Oliver, Petr Svoboda, Maurice Wignall, Jevgenyíj Borisov társaságában az idén kétszer is országos csúcsot javító magyar atléta a kettes pályán rajtolt (0,182).

A szoros versenyben a harmadik gát után kezdett kialakulni  a befutás végső sorrendje, amelyben a kubai olimpiai és világbajnok Dayron Robles volt a legjobb/7,34 VB csúcs – két századdal megelőzve az Egyesült Államok-beli Terrence Tremmelt. Kiss Dániel a nyolcadik helyen végzett/ 7,81.

- Nagyon örültem, hogy bejutottam a döntőbe, ott viszont  a futás elején több hibát vétettem, már az első gáton. – mondta Kiss Dániel röviddel a befutás után. - Aztán ez hozta magával a problémákat a többi gátra is. A hatvan méter egy igen rövid táv, nem sikerült már kikecmeregnem a rossz kezdésből. Szerettem volna a középmezőnybe beférni - de örülök, hogy sikerült a fináléba bejutnom. Ezért jöttem végül is, hogy döntőt fussak.”

Az elődöntő célfotója - 2010 Doha

A magyar versenyző az elődöntőben rendkívül szoros befutóban érte el a továbbjutást jelentő időeredményt. A futamot a cseh Svoboda nyerte/ 7,60 ; közvetlenül utána Oliver/ 7,61 és Wignall/ 7,62  mögött  Kiss Dániel ért célba/ 7,64 mp. - Az elődöntőt sikerült megoldani. A körülményekhez képest optimálisnak éreztem, habár nem volt egy tökéletes futás. – fejezte be nyilatkozatát az Ikarus BSE atlétája.

Kiss Dániel személyében hosszú idő után volt ismét fedett VB döntőse a magyar atlétikának. Dohában – és az egész szezonban – mutatott elismerésre méltó kiváló teljesítménye bizakodással tölti el a sportág kedvelőit a Barcelona-i Európa bajnokság előtt.