Helyezések a második napon Arlesban

Kálovics Anikó negyedik Milánóban – világcsúcs Lisszabonban /  Eredmények

Az Arles-ban megrendezett 10. Téli Dobó EK második napján helyezéseket gyűjtöttek Téli dobó EK 2010a magyar indulók. A felnőtt férfi kalapácsvetés B csoportjában Németh Kristóf – egyenletes sorozat után – 71,87 m eredménnyel a harmadik helyen végzett. A versenyszám u23-as változatában a kalapácsvetésre nem régen áttért Petrovszki Tibor 66,06-al a hetedik legjobb volt. A korcsoport női diszkoszvetésében

Márton Anita idei legjobbjával: 51,91 méterrel szintén a hetedik helyen végzett. Kürthy Lajos elindult a felnőttek diszkoszvető számában is, ahol a B csoportban 54,39 m-es eredményt ért el.

„- Az első napi három érmes helyezés nagyon értékes, a két napot tekintve felemásan arles1bvagyok elégedett - adott telefonon gyors értékelést Németh Zsolt szakágvezető. -  Kiemelném dobogósainkat: Kürthy Lajost, Ozorai Jennyt és Márton Anitát - akinél a súly és diszkosz eredménynek külön is örültem.

Kíváncsian várom – mivel volt csapatunk -, hogy a felnőtt férfiak négy számból értékelt összetett versenyében hogy végeztünk, ezt majd csak este tudjuk meg.

Ami érdekes volt, hogy az összes kalapácsvető, a mieink és a többiek is, tudásuk alatt teljesítettek.  Nem tudom, mi lehetett, vagy kör, vagy valami más. Sajnos ebben a versenyszámban Szabó Dani a nagy akarásban érvénytelen kísérleteket tett.

Összességében – annak ellenére, hogy valamivel nagyobb várakozással jöttünk – soha rosszabb teljesítményeket márciusban.”

Eredmények

Kálovics Anikó negyedik helyen végzett a Milánóban rendezett utcai futóversenyen. A 39.StraMilano félmaraton női számát a kenyai Kiptoo Jane Jepkosgei nyerte/69:52, a magyar versenyző 70:36 perces eredménnyel ért célba. Eredmények

A 2006-os debreceni Utcaifutó Világbajnokság győztese, az eritreai Zersenay Tadese világcsúcsot állított fel félmaratoni távon a Lisszabonban rendezett  futóversenyen. A szám négyszeres világbajnoka 58:22 perc alatt ért célba, s ezzel 11 mp-et javított az eddigi legjobb eredményen (2007/Samuel Wanjiru/ 58:33 p).