Magyar sikerek Kanadában

Gajdos Tamás beszámolója a szeniorok világversenyéről

Veterán fedett VB 2010Kanadában, a szenior fedett VB-n versenyzett az ismert televíziós műsorvezető, a volt élvonalbeli atléta Gajdos Tamás.

Az alábbiakban az eseményről és a magyarok eredményeiről osztja meg gondolatait az olvasóval.

"A Híradó komoly műfaj: koncentrációt, állóképességet és állandó készenlétet igényel. Éppúgy, mint a futás, fejben és fizikailag egyaránt megterhelő. Hogy miért hasonlítom a futáshoz? Mert talán sokan tudják, fiatalkoromban versenyszerűen futottam.

Spartacusos voltam. S akkor még nem tudtam, aztán hosszú évekre el is felejtettem, mennyit jelent nekem ez a sport. Mígnem újra rám talált, s most - már szeniorként újra versenyzek. Ezért tűntem el néhány hétre a nézők szeme elől.

A kanadai táj

Ugyanis a téli olimpiát követő napokban a kanadai Kamloopsban részt vettem a Szenior Fedett pályás Atlétikai Világbajnokságon. A Sziklás hegység lankái között épült csodálatos sportlétesítményben hatvanegy ország több ezer örökifjú sportolója mérte össze tudását az atlétika különböző számaiban.

A helyszínről annyit, hogy a 200 méteres atlétikai pálya mellett 50 méteres sportuszoda, (szaunával, jacuzzival) és egy minden igényt kielégítő tornacsarnok is helyett kapott egy fedél alatt. Maroknyi (6 fős) csapatunk 1 arany, két ezüst és egy bronzéremmel nagy elismerést aratott - főként a helyi magyarok Gajdos Tamás a nyíregyházi veterán EB sajtótájékoztatóján 2009körében, akik szép számmal kilátogattak a 6 napos eseményre. Ha már a 6-osnál tartunk, nos, én első 1500 méteres nemzetközi versenyemen világbajnoki 6. lettem.

Nem rossz, de lehetett volna jobb is. 800-on és 3000-en például 3. lehettem volna eddigi eredményeim alapján, de oda sajnos idő hiányában nem neveztem. Ott állva, s látva, milyen eredményeket futnak a többiek, összeszorult a gyomrom.

De nem baj, mert az év fő szenior versenye mégis csak a júliusi szabadtéri Atlétikai Európa-bajnokság a számunkra - különösen, hogy itthon, Nyíregyházán rendezhetjük. Ott 800-on és 1500-on is indulok majd.

A felkészülés persze időben és energiában is rengeteget követel, de szerencsére a munkaszenvedélyem kibírja egy háztartásban a sportszenvedélyemmel. Délután és este vagyok adásban, így minden délelőtt tudok edzeni, és remek kollégáim vannak, akik mindenben segítenek, most is megoldották a helyettesítésemet, míg a tengerentúlon versenyeztem. Amiért külön köszönet nekik!

Addig pedig dicsekszem a magyar csapat eredményeivel még egy kicsit:Veterán VilágszövetségHegedűs Antal M65 gerelyhajításban világbajnok lett 40 m feletti dobásával!

Kurunczi Zoltán, aki már három évtizede résztvevője szinte minden veterán világversenynek, ezúttal egymaga két érmet szerzett: a 70 felettiek rúdugró számában 3., hármasugrásban pedig ezüstérmes lett.

Makó Ernő az 55 évesek kategóriájában gyarapította eddig sem szerény éremgyűjteményét egy ezüsttel és kiváló, 375 cm-es korosztályos országos csúccsal!

Csapatunk egyetlen hölgy tagja, Nagyné Kotroczó Andrea 5. helyen ért célba a 3000 m-es női síkfutás W50 kategóriájában. Én 1500 m-en 4'34"-es idővel 6. helyezést értem el, Horváth Gábor pedig M55 súlylökésben és gerelyhajításban 9. lett. " (Zahorán Ádám)