Magyarország 2020. évi csapatbajnoka a GEAC-Ikarus csapata!

Az idei Csapatbajnokság győztese, a GEAC-Ikarus csapata 392,5 pontot ért el, a második helyen az MTK-UTE együttese végzett 359 ponttal, a dobogó harmadik fokára pedig az FTC állhatott fel, eredményük 346 pont.

A Csapatbajnokság második napját a Félmaraton Országos Bajnokság indította, amely idén is a BSI által szervezett WizzAir Budapest Félmaratonverseny kereti között került lebonyolításra. A férfi versenyt Csere Gáspár, a BEAC versenyzője nyert 1:06:30 órás idővel, amíg a nők között leghamarabb a BHSE futója Kovács-Garami Katalin ért célba és lett magyar bajnok 1:18:53 órás idei legjobbjával. A férfiak versenyében ezüstérme nyert Jenkei Péter a Vasasból, két másodperccel megelőzve Koszár Zsolt VEDAC-os futót. Idejeik: 1:08:09 és 1:08:11 óra. A hölgyek között Szabó Nóra a Margitszigeti AC futója érkezett be másodikként 1:19:11-gyel, a harmadik pedig a pécsi Szabó Tünde lett 1:19:19-cel. Azok közül, akiknek a csapata nevezett a Csapatbajnokságra, a félmaratonban elért eredményeik beleszámítanak a pontozásba.

Székesfehérvárott számos kiváló eredményt és izgalmakat hozott a Csapatbajnokság végjátéka. Férfi rúdugrásban Böndör Márton nyert 4.75 méteres eredménnyel, második lett Barcsay Csanád Ákos 4.60 méterrel, és szintén 4.60 méteres magasságot ért Simonváros Csanád, aki ezen a magasságon egyszer javítani kényszerült, így a harmadik helyen végzett. Hármasugrásban Pap Kristóf egyetlen, 15.76 méteres ugrásával megnyerte a számot, mögötte Galambos Tibor végzett 15.54-gyel, a harmadik helyet pedig Szenderffy Dániel, szerezte meg 14.69-es ugrását követően. Női magasugrásban hárman is 1.79 méteren fejezték be, Fekete Fédra nyert, a második helyen holtverseny alakult ki Szabó Barbara és Renner Luca között, így a pontok csapaton belül kerültek elosztásra.

Rivasz-Tóth Norbert 80 méter feletti dobásával nem csupán a győzelmet, hanem 5 bónusz pontot is kiharcolt a Konok Kunok csapatának. Második helyen Kovács Noel végzett 69.19 méterrel, a harmadik helyen pedig 68.84-gyel zárt Rab Attila. Diszkoszvetésben ketten is 60 méter felett végeztek, az első helyet Huszák János szerezte meg 60.72 méteres dobásával, a második helyen Szikszai Róbert végzett 60.31 méterrel, amíg a harmadik pedig az egyéni csúcsot teljesítő Halász Bence lett, aki 57.89 méterre dobta el a szert.

A női távolugrók újfent megörvendeztették a közönséget egy kiváló versennyel. Lesti Diana a második sorozatban 6.55 méteres ugrásával átvette a vezető helyet Farkas Petra előtt, aki mindössze 1 centiméterre volt tőle lemaradva. A negyedik sorozatban a PannonDuo versenyzője, az ötödikben pedig a BHSE versenyzője ugrott 6.58 méterre, így a második legjobb eredménye okán Lesti Diana vezetett. Az utolsó sorozatban Farkas Petra 6.56 métere vált a második legjobb eredményévé, így a véghajrában sikerült Lesti Dianát megelőznie. A két hölgy kiváló eredménye 5-5 bónusz pontot  ért csapatuknak. Női súlylökésben a többpróbázók jeleskedtek: a győztes Krizsán Xénia 13.78 métert ért el, második lett Beregszászi Renáta 13.45-tel, a harmadik pedig a hétpróba országos bajnokság ezüstérmese: Nemes Rita lett új egyéni csúccsal, 13.42-es eredménnyel.

Vasárnap a rövidebb gátfutó számokat rendezték meg. 100 méteres női gátfutásban Kozák Luca győzött 13.38 másodperccel, második lett Kerekes Gréta 13.54-gyel, a harmadik helyen Répási Petra futott be 13.59 másodperc után. 110 méteres férfi gátfutásban Dr. Baji Balázs nyert 13.92 másodperces idővel, a második Eszes Dániel lett 14.25-tel, a harmadik helyet pedig Tano Leonardo szerezte meg, aki 14.75 másodperc alatt ért célba.

Női 800 méteren Bartha-Kéri Bianka győzött 2:04.29 perccel, a második helyet Molnár Janka szerezte meg 2:06.99 perces egyéni csúccsal, a harmadik pedig Répássy Hanna lett 2:07.56 perces idővel. A férfiak versenyében Vindics Balázs magabiztosan győzött 1:47.07 perces idővel. A második Kazi Tamás lett 1:48.61-gyel, a harmadik helyre pedig Pápai Márton ért oda 1:49.32 perces egyéni csúccsal.

Női 200 méteres síkfutásban első lett Pótha Johanna 24.20 másodperces idővel, szorosan mögötte érkezett Nádházy Evelin 24.22-vel, amíg a harmadik helyre Nagy Vanessza Noémi ért oda 24.30 másodperccel a rajt után. A férfiak versenyét Máté Tamás nyerte 20.94 másodperces idővel, második lett Pap Márk 21.24-gyel, a harmadik helyen pedig Boros Bence végzett 21.26 másodperces idővel. 5000 méteren Szögi István Dániel 14:54.47 perces időt elérve nyert, mögötte ért be Palkovits István, ideje: 15:02.60 perc lett, Fazekas Milán Gábor 15:47.88 perccel a harmadik helyen végzett. A hölgyek versenyében Wagner-Gyürkés Viktória 16:02.24 percet futott, a vele sokáig együtt futó Tóth Lili Anna 16:06.88 percet elérve lett második. Varga Gréta Barbara 16:58.10 perces futását követően a harmadik helyen ért célba.

A csapatbajnokság második napját a 4x400 méteres váltófutások zárták, ahol a nők versenyében a GEAC-Ikarus A-jelű váltója nyert Nádazy Evelin befutójával, idejük: 3:44.03 perc. Második a Pannon Duo csapata lett, ahol Mátó Sára hozta a botot a legvégén, így 3:47.58 perces időt értek el. A harmadik helyet az SVSE-Győr A-váltója szerezte meg Bartha-Kéri Bianka befutóját követően, időeredményük 3:52.39 perc. A férfiak versenyét a Dunafok A csapta nyerte, ahol Huller Dániel befutása 3:14.24 perc után állította meg az órát. Második lett az SVSE-Győr A-váltója Molnár Attila befutójával 3:17.53 perces időt értek el. Harmadik lett az MTK-UTE váltója, ahol Vindics Balázs volt az utolsó váltótag, idejük 3:18.36 perc.

Mind a 31 résztvevő csapatnak gratulálunk!

Egy hét múlva esedékes az Atlétikai Magyar Szuper Liga döntője a Lantos Mihály Sportközpontban, ahol a Szuper Liga versenysorozat számonkénti legjobb 8-8 versenyzője méri össze tudását.