Novák László az 50 kilométer bajnoka

Helebrandt Máté nyert u23-ban / Madarász Viktória harmadik -  Eredmények

Novák LászlóA gyaloglók 50 km-es dudincei/ Gyügy bajnoksága új győztest avatott. A kora tavaszi időben végig az élen gyalogló Novák László 4;21:16 órás eredménnyel biztosan szerezte meg ebben az embert próbáló versenyszámban első bajnoki címét.

„- Megvolt minden esély, hogy nyerhetek. – mondta a verseny után a Honvéd atlétája. - Hiszen tudtuk, hogy hosszú évek után először Czukor Zoltán távol lesz. Dudás Gyuláról és Tubak Robiról meg nem volt információnk, hogy milyen állapotban vannak. Tehát a mindenképpen - a dobogó mellett -  a győzelem lehetősége is fennállt. Elsődleges célnak azt tűztem ki, hogy négy óra tíz perc körüli időt tudjak menni.

Sajnos ez 40 km-nél szertefoszlott, begörcsöltek a lábaim és vissza kellett vennem az amúgy négy tizenötös iramból. Ennek ellenére, az elmúlt évekhez viszonyítva még soha nem éreztem ilyen jól magam táv közben és laza tudtam maradni a végére is.

Nem úgy fejeztem be az 50 kilométert, mint aki teljesen szétkínozta magát. De sajnos az elért idővel nem vagyok elégedett, jobban örültem volna a 4:15-nek. Szeretnék kiutazni a VK-ra Mexikóba és ott az általam elérhető lehető legjobbat gyalogolni.”

Dudás Gyula - 2010 DudinceHelebrandt Máté - 2010 DudinceNovák László - 2010 Dudince

A bajnokság második és harmadik helyén miskolci versenyzők értek célba: Dudás Gyula és Nemes Viktor. A csapatbajnoki címet idén is a Bp.Honvéd csapata/Novák László, Balázs Sándor, Csaba István vihette haza.

A 35 kilométeres utánpótlás/u23 bajnokságot több mint 20 perc előnnyel nyerte a nyíregyházi Helebrandt Máté/ 2;49:47 - aki ezzel a teljesítménnyel ismét elnyerte a Danovszky Ferenc díjat is: „- Az elvárás az volt, hogy könnyen teljesítsem a távot és biztosan gyűjtsem be a bajnoki címet. Januárban kezdődött egy elhúzódó, öthetes sérülésem.

Ezért semmilyen extra terv nem volt az időeredményt illetően. Február közepén kezdtem edzeni, így is három perccel megjavítottam az egyéni csúcsomat. Az időjárás kedvezett, jó verseny volt. Májusban a Világkupán 20 kilométeren szeretnék egy jó helyezést, nyári  cél pedig a barcelonai EB.”

Danovszkyné Zsilák Ilona és Helebrandt MátéDobogósok - OB 50gy 2010

A gyermekektől a veteránokig sok magyar induló vett részt az egész napos gyalogló fesztiválon. A 22 nemzetet rajthoz állító versenyen öt magyar győzelem született és az idény jelentős nemzetközi eseményeire tekintve több csapattagságra esélyes eredménynek is örültek a jelen levő szakemberek.

Kiemelkedő eredményt ért el a junior női 10 km-es gyaloglásban második helyen célba ért  Kriván Berta, akinek 47:56 perces ideje igen bíztató a közelgő nemzetközi feladatok előtt. Majd tíz éve nem örülhetett a magyar gyalogló sport hasonló jó eredménynek a korcsoportban.

Madarász Viktória - 2010 DudinceRácz Sándor - 2010 DudinceKriván Berta

A hagyományokhoz híven az EA Permit sorozatba tartozó verseny több jó eredményt hozott. A tavalyi berlini VB 22. helyezettje, a lengyel Rafal Augustyn nyerte, szoros véghajrá után a 29. Dudince 50  „névadó” számát, az 50 kilométeres gyaloglást. A 3:49:54 órás eredmény a világ második legjobbja idén és a győztes számára egyéni csúcs is egyben. Honfitársa, a második Artur Brzozowski  3:50:07-el szintén legjobbját gyalogolta.

A végig vezető ír Robert Heffernan az utolsó kör végén csúszott a harmadik helyre, de vígasztalódhatott a 3;50:08 órás országos csúccsal. Az első kilenc helyezett négy órán belül ért célba. A rajthoz állt 54 gyaloglóból 31 teljesítette a távot.

Távközben - 2010 DudinceA győztes 50 km után - 2010 Dudince

20 km-en EB szintet gyalogolt a szlovákok élvonalbeli atlétája, Matej Tóth / 1;22:35. A dobogó másik két fokára Ruslan Dmytrenko/ 1:22:47 és  Nazar Kovalenko /1:23:46 révén ukrán gyaloglók állhattak fel. Rácz Sándor 1;28:46-es idővel hetedikként ért célba.

A női versenyt ezen a távon 1:34:20 órás eredménnyel a cseh Zuzana Schindlerova nyerte a szlovák Zuzana Malikova előtt/ 1;34:53. A legjobb magyar Madarász Viktória – nem sokkal elmaradva az idei legjobb hazai eredménytől (1:36:15/ Varró K.) – 1;36:27 órás jó teljesítménnyel a harmadik helyen ért célba.