Címvédések Békéscsabán

Helebrandt Máté és Madarász Viktória a 20 km-es gyalogló bajnok - EREDMÉNYEK - Fotók

Helebrandt a célbanA természetfelelős a gyaloglókat is szereti. A szombati MASZ Családi nap kiváló időjárásából másnapra Békéscsabára is jutott, így az idei 20 km-es és Fiatalkorúak Hosszútávú Gyalogló bajnoksága gyönyörű napsütésben, már-már nyári időjárásban került lebonyolításra.

Az immár hagyományosan Csaba Center versenyközponttal megrendezett Tavaszi sportgála a gyaloglók főszereplése mellett alkalmat adott a futóknak is egy jó versenyre, a sakkozás szerelmeseinek egy szimultánra; és a különböző programok iránt érdeklődőknek a hasznos időtöltésre.

A felnőttek bajnoki versenyében biztosan győzött a két tavalyi első, Helebrandt Máté és Madarász Viktória.

Férfi húszon 15 km-ig fej-fej mellett haladt együtt Tubak Róbert, Rácz Sándor és a későbbi győztes nyíregyházi atléta.

„- 15 kilométernél már éreztem, hogy meglesz az első hely, amikor is leszakítottam az ellenfeleimet – mondta a 21 éves bajnok. -  A legnehezebb rész az eleje volt, a vége már jól esett. A verseny nehéz volt számomra. Nagyon meleg volt, az ellenfelek nagyon kemények voltak. A dudincei 35 km után jött ismét egy kisebb sérülés, abból sikerült kilábolnom. A maradék időben próbáltunk erre a versenyre minél jobban felkészülni.

Tubak R, Rácz S, Helebrandt M.

A verseny előtt nem tudtam pontosan, hogy milyen formában vagyok. Úgy álltam rajthoz, hogy megyek a többiekkel, és ami jön, jön. Technikailag jónak éreztem a mozgásom. A taktika verseny közben alakult. Így még értékesebbnek tartom ezt a győzelmet. Nem pihenek most sokat, remélem, május közepén indulni tudok Mexikóban a Világkupán.”

Madarász Viktória

A felnőtt női bajnokságot a mezőny legesélyesebb versenyzője, a békéscsabai Madarász Viktória nyerte. „- Elsősorban nyerni szerettem volna, ez sikerült – beszélt az előzetes elképzelésekről a szintén címvédő győztes. - Számítottam Varró Kati indulására, de Ő nem volt itt. Vele érdekesebb lett volna a verseny. Hiányában nem volt különösebben problémám, egyedül kellett mennem. Számítottam egy jobb időeredményre, a dudincei időmet szerettem volna megjavítani, vagy legalább megközelíteni.

A női dobogósok

Meleg is volt, meg így egyedül azért nehezebb volt. Remélem, hogy ebben az évben sikerül még jobbat mennem. Örülök a győzelemnek, és hogy meg tudtam védeni  bajnoki címemet. Úgy érzem, a felkészülésem jól sikerült, a jövő héten Olaszországban indulok versenyen.”

Szabó Imre edző és Kriván BertaPokrovenszky J. edző és Helebrandt M.

A fiatalok mezőnyéből kiemelkedett Kriván Berta, akinek a 15 km-en elért 1;16:08 órás eredménye a felnőttek között élmezőnyt jelentett volna. Az idén is jó körülmények között megrendezett versenyen a legtöbb bajnokságot, négyet a Bp. Honvéd gyaloglói szerezték. A megszerezhető 14 bajnoki címen 7 szakosztály osztozott.