A tokiói nyári olimpia atlétikaversenyeinek időrendje
A csoport- és futambeosztásokat a versenyek előtti nap készítik el, így a magyar atléták versenyeinek pontos kezdési idejét mindig az adott verseny előtti napon pontosítjuk majd ebben az anyagban. Minden idő magyarországi idő szerint. Kiemelés: biztos magyar résztvevő.
JÚLIUS 30. PÉNTEK
- délelőtti program
2:00 női 100 méter, 1. kör
2:15 férfi magasugrás, selejtező
2:30 férfi 3000 akadály, selejtező
2:45 férfi diszkoszvetés, selejtező, A csoport
3:25 női 800 méter, előfutamok (3:41 Bartha Kéri-Bianka | előfutam: 6. hely, összesítés: 33. hely)
4:20 férfi diszkoszvetés, selejtező, B csoport
4:25 férfi 400 gát, előfutamok (4:25 Koroknai Máté | előfutam: 6. hely, összesítés: 26. hely)
5:15 női 100 méter, előfutamok
- esti program
12:00 női 5000 méter, selejtező
12:05 női hármasugrás, selejtező
12:25 női súlylökés, selejtező (12:25 Márton Anita | összesítés: 21. hely)
13:00 4*400 méteres vegyes váltó
13:30 férfi 10 000 méter, DÖNTŐ
JÚLIUS 31. SZOMBAT
- délelőtti program
2:00 női 400 gát, előfutamok
2:30 női diszkoszvetés, selejtező, A csoport
2:40 férfi rúdugrás, selejtező
2:50 férfi 800 méter, előfutamok
3:55 női diszkoszvetés, selejtező, B csoport
4:09 női 100 gát, előfutamok (Kozák Luca | 4. előfutam: 3. hely)
4:35 férfi 100 méter, 1. kör
- esti program
12:10 férfi távolugrás, selejtező
12:15 női 100 méter, elődöntők
12:45 férfi 100 méter, előfutamok
13:15 férfi diszkoszvetés, DÖNTŐ
13:50 női 800 méter, elődöntők
14:35 4*400 méteres vegyes váltó, DÖNTŐ
14:50 női 100 méter, DÖNTŐ
AUGUSZTUS 1. VASÁRNAP
- délelőtti program
2:10 női kalapácsvetés, selejtező, A csoport (Gyurátz Réka | selejtező "A" csoport: 12. hely)
2:50 női távolugrás, selejtező (Nguyen Anasztázia | selejtező "B" csoport: 7. hely)
2:55 női 3000 akadály, selejtező (Kácser Zita | 2. előfutam: 13. hely)
3:10 női 3000 akadály, selejtező (Tóth Lili Anna | 3. előfutam: 7. hely)
3:35 női súlylökés, DÖNTŐ
3:45 férfi 400 méter, előfutamok
- esti program
12:10 férfi magasugrás, DÖNTŐ
12:15 férfi 100 méter, elődöntők
12:45 női 100 gát, elődöntők (Kozák Luca | DNF)
13:15 női hármasugrás, DÖNTŐ
13:25 férfi 800 méter, elődöntők
14:05 férfi 400 gát, elődöntők
14:50 férfi 100 méter, DÖNTŐ
AUGUSZTUS 2. HÉTFŐ
- délelőtti program
2:00 férfi kalapácsvetés, selejtező, A csoport (Halász Bence | selejtező "A" csoport: 9. hely | összesítés: 14. hely)
2:35 női 1500 méter, előfutamok
3:20 férfi távolugrás, DÖNTŐ
3:30 női 200 méter, előfutamok
4:50 női 100 gát, DÖNTŐ
- esti program
12:20 női rúdugrás, selejtező
12:25 női 200 méter, elődöntők
13:00 női diszkoszvetés, DÖNTŐ
13:05 férfi 400 méter, elődöntők
13:35 női 400 gát, elődöntők
14:15 férfi 3000 akadály, DÖNTŐ
14:40 női 5000 méter, DÖNTŐ
AUGUSZTUS 3. KEDD
- délelőtti program
2:00 férfi hármasugrás, selejtező
2:05 férfi 1500 méter, előfutamok (Szögi István | előfutam: 12. hely, összesítés: 23. hely)
2:20 női gerelyhajítás, selejtező, A csoport (Szilágyi Réka | selejtező "A" csoport: 12. hely)
2:45 női 400 méter, előfutamok
3:50 női távolugrás, DÖNTŐ
4:05 férfi 200 méter, előfutamok
5:20 férfi 400 gát, DÖNTŐ
- esti program
12:10 férfi 110 gát, előfutamok (Szűcs Valdó)
12:15 férfi súlylökés, selejtező, A csoport
12:20 férfi rúdugrás, DÖNTŐ
13:00 férfi 5000 méter, selejtező
13:35 férfi kalapácsvetés, DÖNTŐ
13:40 férfi súlylökés, selejtező, B csoport
13:50 férfi 200 méter, elődöntők
14:25 női 800 méter, DÖNTŐ
14:50 női 200 méter, DÖNTŐ
AUGUSZTUS 4. SZERDA
- délelőtti program
2:00 férfi tízpróba, 1. szám – 100 méter
2:05 férfi gerelyhajítás, selejtező, A csoport (Rivasz-Tóth Norbert)
2:51 női hétpróba, 1. szám – 100 gát (Krizsán Xénia)
2:55 férfi tízpróba, 2. szám – távolugrás
3:35 női hétpróba, 2. szám – magasugrás (Krizsán Xénia)
4:00 férfi 110 gát, elődöntők (Szűcs Valdó)
4:30 női 400 gát, DÖNTŐ
4:40 férfi tízpróba, 3. szám – súlylökés
- esti program
11:30 férfi tízpróba, 4. szám – magasugrás
12:00 női 1500 méter, elődöntők
12:05 női hétpróba, 3. szám – súlylökés (Krizsán Xénia)
12:30 női 400 méter, elődöntők
13:00 női 3000 akadály, DÖNTŐ
13:15 férfi kalapácsvetés, DÖNTŐ
13:38 női hétpróba, 4. szám – 200 méter (Krizsán Xénia)
14:05 férfi 800 méter, DÖNTŐ
14:30 férfi tízpróba, 5. szám – 400 méter
14:55 férfi 200 méter, DÖNTŐ
AUGUSZTUS 5. CSÜTÖRTÖK
2:00 férfi tízpróba, 6. szám – 110 gát
2:10 női magasugrás, selejtező
2:40 női hétpróba, 5. szám – távolugrás (Krizsán Xénia)
2:50 férfi tízpróba, 7. szám – diszkoszvetés, A csoport
3:00 női 4*100 méter, selejtező
3:55 férfi tízpróba, 7. szám – diszkoszvetés, B csoport
4:00 férfi hármasugrás, DÖNTŐ
4:05 férfi súlylökés, DÖNTŐ
4:30 férfi 4*100 méter, selejtező
4:55 férfi 110 gát, DÖNTŐ
5:30 női hétpróba, 6. szám – gerelyhajítás, A csoport (Krizsán Xénia) (csoportbeosztás előző nap)
5:45 férfi tízpróba, 8. szám – rúdugrás
6:40 női hétpróba, 6. szám – gerelyhajítás, B csoport (Krizsán Xénia) (csoportbeosztás előző nap)
- délutáni program
9:30 férfi 20 km gyaloglás, DÖNTŐ
- esti program
12:15 férfi tízpróba, 9. szám – gerelyhajítás – A csoport
12:20 női rúdugrás, DÖNTŐ
12:25 női 4*400 méter, selejtező
13:00 férfi 1500 méter, elődöntők
13:20 férfi tízpróba, 9. szám – gerelyhajítás – B csoport
14:00 férfi 400 méter, DÖNTŐ
14:20 női hétpróba, 7. UTOLSÓ szám – 800 méter (Krizsán Xénia)
14:40 férfi tízpróba, 10. UTOLSÓ szám – 1500 méter
22:30 férfi 50 km gyaloglás, DÖNTŐ (Helebrandt Máté, Venyercsán Bence)
AUGUSZTUS 6. PÉNTEK
- délutáni program
9:30 női 20 km gyaloglás, DÖNTŐ (Kovács Barbara, Madarász Viktória)
- esti program
13:25 férfi 4*400 méter, selejtező
13:50 női gerelyhajítás, DÖNTŐ
14:00 férfi 5000 méter, DÖNTŐ
14:35 női 400 méter, DÖNTŐ
14:50 női 1500 méter, DÖNTŐ
15:30 női 4*100 méter, DÖNTŐ
15:50 férfi 4*100 méter, DÖNTŐ
AUGUSZTUS 7. SZOMBAT
- reggeli program
0:00 női maratoni, DÖNTŐ
- esti program
12:35 női magasugrás, DÖNTŐ
12:45 női 10 000 méter, DÖNTŐ
13:00 férfi gerelyhajítás, DÖNTŐ
13:40 férfi 1500 méter, DÖNTŐ
14:30 női 4*400 méter, DÖNTŐ
14:50 férfi 4*400 méter, DÖNTŐ
AUGUSZTUS 8. vasárnap
0:00 férfi maratoni, DÖNTŐ