Biztos győzelmek 10 000 méteren

Minczér Albert és Kálovics Anikó idei harmadik bajnokságát nyerte - Eredmények - FOTÓK

Kálovics Anikó - 2010 PasarétIdeális futóidő, jó pálya, élénk érdeklődés, két fölényes első hely, a tavalyinál jobb győztes eredmények, sok kilátogató régi bajnok. Röviden így foglalható össze a Vasas Pasaréti Sportcentrumában megrendezett 10 000 méteres országos bajnokság.

Mindkét nem győztese kiemelkedett a mezőnyből, az első méterektől kezdve élre állva, előnyét folyamatosan növelve nyerte a versenyszám idei bajnokságát Minczér Albert (29:53,54) és Kálovics Anikó (32:33,41).

A férfiaknál 42-en álltak rajthoz, a bajnoki sorrendek eldöntése mellett az ötvenes évek kiváló távfutója előtt is tisztelegve,

a Kovács József emlékverseny vándorserlegéért folyt a küzdelem, melyet az eredményhirdetésnél a nagy bajnok özvegye adott át Minczér Albertnek.

Az első kör végén - OB 10000 m 2010400 méternél - 2010 OB 10000 m

„- Tegnap érkeztem haza Marokkóból, magaslati edzőtáborból, ahol jó körülmények voltak a munkához – mondta a befutó után a tavalyi elsőségét megvédő veszprémi atléta. - Úgy álltam a mai futáshoz, hogy rögtön a lövés után élre állok és megpróbálok hetvenes köröket menni. Kitűzött idő-célom nem volt, ezeket a köröket szerettem volna csinálni, ameddig megy. Sajnos egyedül ez nagyon nehéz, kb. két kilométerig sikerült, utána már nem.

Rajt után - OB 10000 m 2010

Hogy milyen volt közvetlenül magaslat után versenyezni? Azt kell mondanom jó volt, jónak éreztem. Tegnap azért jobban esett a futás, könnyebbnek éreztem magam. Ma is jó volt a melegítés, a futás sem esett rosszul, de azért jobb időt szerettem volna futni. Kritikus pontom a versenyen nem volt, kicsit az utolsó kettő-három km. esett nehezebben.  Összegezve elégedett vagyok, azért jöttem, hogy nyerjek.

A következőkben a 3000 akadály a főműsor. Május végén Cottbusban indulok, utána Bydgoszcz, Prága, majd a Csapat EB következik.”

Minczér A lbert  a célban

A női versenyben elindult 21 atléta közül a zalaegerszegi színekben versenyző Kálovics Anikó jó eredménnyel teljesítette a 25 kört

"- Egy kemény időt akartam futni, a versenyt jó edzésnek tekintettem, az időjárás nagyon jó volt. A pálya is. – értékelte teljesítményét a kiváló távfutónő. – Azt szerettem volna, ha 32 - 32,30 között futok, egy kicsit ebből kicsúsztam, de jó tempós futás volt. Hat-nyolc kilométernél kissé elhagytam magam. Egyébként nem volt problémám, jól esett a verseny.

Indul a női mezőny - OB 100000 m 2010

Talán az volt nehéz egy kicsit, amikor köröztem és kerülgetni kellett a futókat. De nagyon kellemes volt az egész, ez teljesen ideális idő volt egy 10000 méterhez,- de az igazság az, hogy közelebb akartam a 32 perchez futni. Utoljára Pekingben indultam 10000 méteren, OB-n pedig öt vagy hat éve. Idén ez a harmadik bajnoki címem, örülök neki. Most újra az utcai versenyek következnek.

Kálovics Anikó - OB 1000 m 2010

A jövő héten Manchester, aztán Bern, ott 16 km. Tervezek egy edzőtábort St.Morizban, és szeretném megfutni  az ötezres szintet az EB-re, hogy hol, még nem tudom. Vagy a Csapat EB-n, vagy egy másik versenyen.”

A három korcsoportban bajnokot hirdető versenyen a további első helyeket u23-ban Kállay Dániel és Kovács Zsófia ( mindkettő VEDAC); a junioroknál Farkas Dárius Ádám (ARAK) és Ohn Kinga ( AC Szekszárd) szerezték meg.