Fantasztikus hangulat a csarnokban

AKTÍV iskolák és osztályok Székesfehérváron - Eredmények - VIDEO

AKTÍV sorverseny - 2010Röviden már  hírt adott   a masz.hu arról , hogy május első vasárnapján került megrendezésre az ARAK Atlétikai Utánpótlás Központ „AKTIV” versenysorozatának döntője. Az esemény részleteiről így számolt be a szakosztály:

A Köfém Sportcsarnok lelátói zsúfolásig megteltek szülőkkel, testvérekkel, osztálytársakkal. 1500 ember buzdította a helyszínen a csapatokat, fantasztikus hangulatot varázsolva a csarnokba.

Az Alba Regia Atlétikai Klub kezdeményezése során Székesfehérvár 8 általános iskolájában 2 héten keresztül zajlottak az iskolai fordulók.

A Kossuth Lajos, Hétvezér, István Király, Tóvárosi, Vörösmarty Mihály, Németh László, a Széna Téri és a Felsővárosi Általános Iskolák tornatermeiben 1-6. évfolyamon versenyeztek az osztályok 8 fős csapatai.

A 4 fiú és 4 lány alkotta csapatok 6 versenyszámban: sprintváltó; gátváltó; helyből távol; kislabda; melltől lökés és hosszú futás számokban versenyeztek. Évfolyamonként a legjobb csapatok jutottak tovább a városi döntőbe.

AKTÍV érdeklődés

A versenysorozat célja az atlétika népszerűsítése és a kiválasztás volt. A döntőben résztvevő 384 gyerek a város legAKTIVabb osztálya és a város legAKTIVabb iskolája címért gyűjtötték a pontokat.

A látványos és izgalmas verseny a sprintváltó számaival kezdődött. A pálya végén található lufi érintése után a második versenyszámnál már gátak felett futottak a gyerekek!

AKTÍVAN messzebbre

A helyből távolugrás már sorverseny formában zajlott. A kislabdahajítás talán a verseny leglátványosabb eleme volt. A tartóoszlopon elhelyezett habszivacs kockákat kellett ledobni, minden találatot hangos ováció követett a nézőtérről. Melltől lökésben csak 3. évfolyamtól versenyeztek a gyerekek. A befejező hosszú váltó után alakultak ki az végső eredmények.

AKTÍV lendületben

A győzelmet magabiztos versenyzéssel a Tóvárosi Általános Iskola szerezte meg, miután a hatodik évfolyamosok kivételével minden korosztályban elhódították a bajnoki címet.

A győzteseknek járó kupákat illetve érmeket Dr. Szabó Tamás a NUSI főigazgatója, Gyulai Márton a MASZ főtitkára, Tölgyesi Balázs a MASZ alelnöke illetve Pignitzky Dorottya a NUSI- UPI Sport XXI osztályvezetője és Babos Rita az ARAK kiváló atlétája adta át.  (Kép és szöveg: ARAK)