Jól kezdtek a magyar seniorok

Veterán EB 2010Két nap, 11 érem - Eredmények

A 17.Veterán Európa bajnokság első két napján 11 magyar senior atléta állhatott fel a dobogóra. Az eddigi hat aranyérem közül az elsőt a 39 éves -  Dunaújvárosban még aktív atléta -  Sági József  10000 méteres síkfutásban szerezte meg/ 32:21,27 p. A masz.hu az első aranyérmesről kapott helyszíni  információkat a szervezőktől:

Az eredményhirdetés meghatottan zajlott, hiszen a himnusz alatt Józsi könnyei megeredtek, de mindenkinek felemelő érzés volt hallani a gyönyörű dallamokat."- Nagy öröm számomra, hogy én vagyok az első, aki a hazai versenyzők közül a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

Ez még értékesebbé teszi az aranyérmet – mondta az eredményhirdetést követően a bajnok. – Az utolsó 800 méter nagyon kemény csata volt, amikor is eldőlt az aranyérem sorsa. Ekkor álltam az élre és magam mögött hagytam mindenkit, a második helyezett versenyzőt sikerült megelőznöm kb. 100 méterrel."

Arra a kérdésre, hogy mire számított az Európa Bajnokságon, így felelt:" – Alaposan felkészültem a versenyre, így bíztam a sikerben. Ismerve az erős mezőnyt a korcsoportomban, úgy az első hat hely valamelyikére pályáztam. A végeredmény minden álmomat felülmúlta."

Eredmények

Sági József Veterán EB I. 2010

A hőség is ellenfélPénteken még rekkenőbb volt a meleg, mint az előző napon, ám a versenyzők lelkesedése nem hagyott alább. Minden induló teljesítette, amit vállalt. A hőségre hivatkozva senki sem hagyta félbe a versenyt. Ez mindenképpen a becsületére válik az igen széles életkori határokat felvonultató résztvevőknek.

A verseny két napja során szerencsére csupán kisebb húzódások, ficamok történtek, amit azonnal orvosolni tudtak, nagyobb baj nem történt, remélhetőleg így lesz a folytatásban is.

Ugyan Anita a lelátónA lelátón feltűnt Ugyan Anita, aki az előzetes hírek szerint úgy volt, hogy részt vesz az EB-én. " – Eredetileg valóban úgy volt, hogy indulok az EB-én, ám a tavaszi Himalája expedíció sokat kivett belőlem, mintegy 9 kilót folytam, emiatt nem tudtam felkészülni a versenyre. Vissza kell nyerni az erőmet, nem kockáztatok.

Amúgy nem hagytam fel az atlétikával, a mai napig is indulok a terepfutó versenyeken Nagyon tetszettek a kiválóan előkészített versenypályák, emlékeket ébreszt, hiszen itt nőttem fel. Számos régi sporttársammal, barátommal találkozok, akik versenyeznek. Jó lesz velük elbeszélgetni, miközben nagy érdeklődéssel figyelem a versenyt és drukkolok a magyar és nyíregyházi atlétáknak– fűzte hozzá a nagy hegyi kalandot bejárt sportoló.

Pillanatnyi kellemetlenségUgyan Anita

Teljesített, de nem kapott érmet!Leili Kaas Észtországból nem teljesítette az éremszerzési szintet, így hiába végzett elsőként (egyébként egyedüli indulóként ) a 75 éves nők 800 méteres versenyszámában, nem kapott aranyérmet. A női 70 éves korosztályban 2 aranyérem került átadásra, mert az időpontváltozás miatt két győztest hirdettek

Veterán AngliábólA 82 éves Ron Franklin Angliából érkezett a kontinens viadalra, nem ám nézőként, hanem versenyezni fog 5 ezer méteres távon. "– Itt csupán az számít, hogy 82 évesen még mindig futok, ez nagyon jó érzés. De legfontosabb, hogy találkozom az összes barátommal, akikkel végig küzdöttünk a sportpályán egy életet.

A Kockás fülű nyúlAz Európa Bajnokság kabala figurája a Kockás Fülű Nyúl (Pintér Pali Nyírpazonyból) "– Le a csákóval a versenyzők előtt, csodálkozom, hogy az idős nénik, bácsik csak úgy róják a köröket a rekkenő hőségben, megsem kottyan nekik. Örülnék neki, ha felét letudnám futni „nyúlként” a tízezer méteres távnak.

Magyar éremtáblázatAranyérem (6)ZEITLER Kálmán WT Kg 9.080 M60 -  BENCZENLEITNERNÉ Preisnger Ágnes JT Gr 600 W35 -  BENES Magdolna WT Kg 7.260 W55 DR. DEÁK Katalin Heptathlon Women W40 -  LÓSKA Sándor WT Kg 15.88 M45 - SÁGI Jozsef 10000m M35 Ezüstérem (2)SOÓS Eszter JT Gr 600 W35 -  KERTÉSZNÉ SZENTESI Éva JT Gr 400 W65 Bronzérem (3)CSAMANGÓ Ferenc 10000m M80 - FARKASNÉ SZAGRI Zsuzsanna JT Gr 400 W60 - DR. NAGY Sándor Decathlon Men M65