Dr.Deák Katalin már három aranynál tart

Hajrához közeledik a Vetrán EB - Eredmények - Fényképek

Nyíregyházán dr.Deák Katalin csütörtök megszerezte harmadik aranyérmét is, jelesül most a 80 méteres gátfutásban, de kellően csillogott Herczeg György gerelyhajításban szerzett ezüstérme és a szintén gerelyhajító Fekete Géza bronzérme is.

Éremöröm

Folytatja a veterán versenyzést!Elsőként Herczeg György állt a dobogóra, miután gerelyhajításban - túlszárnyalva az 50 métert a 40-esek korcsoportjában - ezüstérmet szerzett. A szolnoki MÁV-ban versenyző dobó elmondta:

„– Tavaly kezdtem el felkészülést az EB-re. Minden vágyam az volt, hogy döntős legyek, ami végül izgalmas küzdelemben sikerült is. A mostani ezüst mindenképpen arra ösztönöz, hogy a következő EB-én is részt vegyek, és talán a dobogó legfelsőbb fokára is felállhatok”– tette hozzá reménykedve a verseny után.

Gerelyesek

A gerelyhajítók 35-ös korcsoportjának döntőjében három magyar is rajthoz állt. Molnár Levente Szegedről, Fekete Géza Veszprémből és Gazdag Tibor Nyíregyházáról, aki korábban az NYVSC-ben atlétizált. A mezőny erőviszonyait figyelembe végül Fekete - közel 55 méteres dobással – felállhatott a dobogó harmadik fokára.

Megvan a harmadikA női 80 méteres gátfutás döntőjében ott volt dr.Deák Katalin is, aki ebben a számban sem okozott csalódást, mondhatni utcahosszal nyerte a versenyszámot.

Dr.Deák Katalin a dobogón

Így pillanatnyilag egyedüli magyarként immár három aranyérem boldog tulajdonosa lett.

Egy ismerős a rajtnál!A férfiak 50-es korcsportjában a 100 méteres gátfutás döntőjében  rajthoz állt Zsilinszky Pál, aki végül alig lemaradva az élmezőnytől a negyedik helyen végzett. Célba érkezés után elmondta:

” – Nyíregyházán jártam a Tanárképző Főiskolára, így 1972 - 1977 között 400 és 100 méteres gátfutásban itt is atletizáltam. Korábban nem vettem részt az EB-ken, ugyanis támogató hiányában nem tudtam elutazni, talán a jövőben más lesz a helyzet, és több versenyre eljutok.”

Veterán EB - 2010 Nyíregyháza

Volt kolléga is érmes lett!Sokak kellemes meglepetésére a hangosbemondó említette Horányi Zsuzsa nevét is. Az ismert nyíregyházi hosszútávfutó atléta - egy súlyos balestből szerencsésen felépülve - ismét kipróbálta erejét. A visszatérés nem is akárhogyan sikerült, hiszen Zsuzsa a 45-ös korcsoportban bronzérmet szerzett versenyszámában.

Horányi Zsuzsa

„– Nagyon boldog vagyok, hogy sikerrel folytathatom versenyzést, ha kevesebbet is, mint korábban, de igyekszem ott lenni minden megmérettetésen” – monda boldogan. Zsuzsa egyébként korábban újságíróként is tevékenykedett, jelenleg testnevelő tanár az egyik megyeszékhelyi általános iskolában.

Guido újabb aranyaGuido Müller német atléta, volt világbajnok, a férfiak 70-es korcsoportjában 80 méteres gátfutásban újabb arannyal gazdagította éremgyűjteményét. (Fullajtár András írása alapján)