Pars Krisztián bronzérmes Barcelonában

Papp Krisztina nyolcadik, Németh Kristóf kilencedik - INTERJÚK - Fotók/ ÚJ
A zsűri  az eredeti sorrendet hagyta jóvá kalapácsvetésben – Eredmények
A szerda este egyik fénypontja a változatos, izgalmas és számunkra szép sikert hozó férfi kalapácsvetés döntő volt. Két versenyzővel voltunk érdekelve és mind a ketten kiválóan versenyeztek.Pars Krisztián első dobásával az élre állt/77,34 m; ezt az eredményt a másodikra még tovább javította 79,06-ra,

Pars Krisztián - EB döntő 2010

de még ebben a sorozatban az idei európai ranglistavezető szlovák Libor Charfreitag 80,02-es dobással megelőzte. (A magyar csapat óvást nyújtott be a kísérlettel kapcsolatban, hogy a versenyző talpa érintette a kör peremét. A zsűri szerda reggeli döntése az eredeti sorrendet hagyta jóvá. )

A kiváló dobásokat teljesítő magyar versenyzőt a hatodik sorozatban 6 cm-rel túldobta az olimpiai ezüstérmes olasz Nicola Vizzoni is/ 79,12 m, így a versenyt a második sorozatban elért dobásával Pars Krisztián a harmadik helyen fejezte be és megszerezte pályafutása első felnőtt világverseny érmét.

Pars Krisztián EB 2010

„- A selejtező után mondtam, hogy úgy szeretnék kezdeni a döntőben, ahogy ott befejeztem – mondta a verseny után a Dobó SE atlétája. - Ez sikerült is, az elején összehoztam egy jó mozgást.

A 79,06 még lehetett volna jobb is, technikailag voltak problémák. A kihagyásaim miatt technikai és erőnléti hiányaim vannak. Utána már nem sikerült javítani, de örülök annak, hogy ilyen év után 79 métert tudtam dobni világversenyen. Bízom az új technikámban, látok ebben jövőt és a 2011-es világbajnokságra ez még jobb lesz.”

Németh Kristóf a döntő után - 2010 EB

Jól mutatkozott be az EB döntőjében Németh Kristóf, aki a a legjobb nyolcból 6 cm-rel lemaradva 73,93 m-es eredményével a kilencedik helyen végzett. „- A döntőre semmi extra nem volt, főleg fejben készültem. Átgondoltam a technikát, mit és hogyan kellene csinálni. Ha nem is teljesen, de többé-kevésbé sikerült megvalósítani.

A melegítés elég jól ment, ami problémás volt, hogy a bal lábam mindig elakadt. Ez befolyásolta a dobást. Az első dobás megfelelt annak, hogy legyen érvényes és ne legyen nagyon kicsi. Kettős érzésem van most, mert az utolsó pillanatban csúsztam le a kilencedik helyre. De örülök, hogy döntős voltam.”

Papp Krisztina a rajt előtt - EB 10000 M 2010

Papp Krisztina egy kemény 10000 méteres döntőt futott, melyet a nyolcadik helyen fejezett be /32:49,05.”- Három hullámvölgyem is volt legalább. Kaptam egy szúrást öt kilométernél, próbáltam úgy lélegezni, hogy elmúljon – de addigra vagy 80 méterrel elment az előttem levő lány. Próbáltam frissíteni is. Mikor megtudtam, hogy nyolcadik helyen vagyok – előzetesen e körül kalkuláltam – akkor ez plusz lendületet adott. Iszonyat meleg volt.”

Papp Krisztina és Erdélyi Zsófia 10000 méteren - 2010 EB

Erdélyi Zsófia 18 induló között 13.-ként ért célba /34:57,77 p.  „- Örültem volna, ha jobb időt futok – de ez nem esett jól. Ránéztem az órámra 2000 méternél. Láttam, hogy 6:30 – azt gondoltam, hogy ezt nem fogom bírni. Onnan kezdtem leszakadni – nem így terveztem.”

Szemeti Péter a mezőnyben - 2010 EB

Szemeti Péter az 1500 méter előfutamában sérüléssel bajlódva 3:52,13-el zárta a versenyt. „- Körülbelül három hete elkezdett fájni a talpam és máig nem gyógyult meg. A táv első felében még tudtam koordinálni a mozgást, de utána már nagyon éreztem. Próbáltam így is kihozni, amit lehetett, de ez lett sajnos.”

Petráhn Barbara és a többi négyszázas igen nehéz feltételeket kapott azok után, hogy a kisebb indulói létszám miatt elmaradt az első kör. A délutáni három futamból az első kettő és a két legjobb időeredmény jutott a döntőbe. A magyar atléta keményen elkezdte, az utolsó 100 méterrel és az ellenfelekkel megküzdve a szoros hatodik helyen ért célba/ 53,78 mp.

Petráhn Barbara a 400 m céljában - 2010 EB

„- Látva a továbbjutást, itt nyomni kellett. Humánusabb lett volna 16-ba, utána nyolcba kerülni. Igazából szinte mindenkinek egy futásos verseny volt. Mivel az idei legjobbam nem állt úgy, hogy könnyebben fussak, így futni kellett. Vagy össze jön vagy nem. Két futást terveztem, de most meg kellett próbálni, hogy valami jót fussak.”

Csütörtökön délelőtt Kiss Dániel és Baji Balázs áll rajthoz 110 gáton.