Fazekas Róbert a diszkoszvetés döntőjében

Három magyar atléta indul vasárnap  – Eredmények Rajtlista - Honlap - Fotók

Barni a kalapács döntőnBiztos továbbjutás és váratlan búcsú tette hullámvasúttá a szombat délelőttöt a magyarok számára Barcelonában. Az EB utolsó előtti napján az első csoportban elsőre szintet dobott a diszkoszvető  Fazekas Róbert/ 64,30m.

„- Egy kicsit nehezen melegítettem – szólt a részletekről a szombathelyi dobó. -  Jó formában érkeztem, ezért gondoltam, hogy elsőre vagy másodikra sikerülhet a szint, szerencsére már elsőre dobtam egy jót. Mindig az a cél, hogy minél kisebb erőbefektetéssel továbbjutni. A selejtező „csak” egy feladat, ezen csak veszíthet az ember, egy kínszenvedés mindenkinek, a legnagyobb dobók is megremegnek. A döntő teljesen más, az „a” verseny, amelyre alakulnak a dolgok…”

Fazekas Róbert EB selejtező-  2010

Kevésbé alakult jól a selejtező a második csoportban versenyző Kővágó Zoltán számára. Két érvénytelen dobás után 59,04 méterrel nem került a továbbjutók közé, amelyhez 61,97 m kellett. „ – Nincs másfél napja, hogy apa lettem, úgy látszik, kicsit „megviselt” az öröm – kereste az indokot az idén jó eredményekkel rendelkező dobó.

– A kicsi egy nagyon fontos dolog az életemben. Nem vagyok rossz állapotban, az első két szektoron kívüli dobás méterben ezt mutatta. Valószínűleg a baba-öröm tehette ezt a mai teljesítményt. Jó évem volt eddig és a mostani formám is kiderül a hátralevő Diamond League versenyeken. Sajnálom, hogy így alakult.”

Kővágó Zoltán - Barcelona 2010

A nagy melegben, a második dobó csoporttal együtt már a pályán voltak a 4x400 méteres váltó tagjai is. A fiatal magyar csapat a második előfutamban 3:08,32  perccel ért célba, a döntőhöz  3:05,32  p. volt a nyolcadik idő.

Lukács Máté:”- Ez sokkal másabb verseny, mint egy korosztályos bajnokság. Hozzá kell szokni, az egyéni és a váltó előtt is ideges voltam. Most nem kezdtem el annyira, mint az egyéniben - próbáltam a végére is hagyni.”

Pásztor Gábor: „- Idén ez volt az ötödik négyszázam, ugyanúgy elfáradtam, mint az előzőektől, de tudtam tartani a sebességet a végére is. Szeretnék stabilan váltótag lenni. Egyéniben a 200-400 versenyezek a jövőben.”

Célban a 4x400 m váltó / Deák Nagy Marcell - EB 2010

Kovács Zoltán: „- Megpróbáltunk a csapattal mindent, a futás végére eléggé elfogyott az erőm, ennek az okát majd meg  kell találni. Erősen kezdtem, az biztos.”

Deák Nagy Marcell: „- Nagyom meleg volt, a váltás előtt Kovács Zoli kicsit kerülgette a szlovén futót. Utána futottam, amit tudtam. Ha nem is jutottunk tovább, azért örülök, hogy itt voltunk az EB-n. A monctoni junior VB után nehéz volt visszaállni az időeltolódásból, de azért tudtam pihenni és készülni erre a versenyre is.”

A szombat esti programban nem érdekelt a magyar válogatott, vasárnap azonban hárman is döntőznek. A 19,45-kor kezdődő diszkoszvetés döntőben Fazekas Róbert sorozatonként a nyolcadik dobó; a 20,40-kor rajtoló 5000 méteren Kálovics Anikónak és Papp Krisztinának szurkolhatnak a sportág barátai.