Fazekas Róbert bronzérmes Barcelonában!

Három dobogós hely az Európa bajnokságon! – Eredmények – Pontverseny

Parádés versenyzéssel idei legjobbját dobta a barcelonai Európa bajnokságon Fazekas Róbert, és ezzel megszerezte diszkoszvetésben a harmadik helyet/ 66,43 m.

Fazekas Róbert

A hosszú idő után ismét világverseny dobogón állt szombathelyi atléta - Annus Adrián irányításával - nehéz felkészülési év után igen jó sorozattal lepte meg ellenfeleit. ” - Az első laza dobásra nagyobbat kellet volna, én bíztam egy 67-68 méter körüli dobásban - mondta közvetlenül a verseny után a friss bronzérmes. - A legjobbnak a 66,43-as kísérletet éreztem, de az sem volt befejezve. Persze ahhoz képest, hogy tavaly ilyenkor gerinc műtétem volt, ez a bronz egy óriási dolog.

Örülök, hogy itt lehetek, de az ember mindig a maximumot akarja kihozni. Persze egy ilyen verseny egy más légkör, ez látszott többek teljesítményén is. Jó edzéseim voltak, jól melegítettem, titkon azért számoltam egy jó helyezéssel. Remélem, a jövő évi VB-re több időm lesz felkészülni. ”  A versenyt a lengyel Piotr Malachowski nyerte/ 68,87 m.

Fazekas Róbert - EB 10 döntő

Két hosszútávfutónk rajtolt a női 5000 méteren: Kálovics Anikó és a 10000 méteren már nyolcadik helyezést szerzett Papp Krisztina. A mezőny hamar kettészakadt, a mieink a második bolyban futottak – sokáig együtt, majd Kálovics Anikó ritmust váltott/10. hely-15:29,44 p.

„- Idei legjobbamat futottam, de szerettem volna 15:20 körül futni – elevenítette fel a versenyt a zalaegerszegiek futója a Mix Zonában. - Kicsit sajnálom, hogy nem indultam el a táv közepén, hanem megálltam - miközben úgy éreztem, hogy feltart a mezőny. Csak estem már abba a hibába, hogy elfutottam magam. Most tartalékoltam, de mennem kellett volna, mert nem vagyok egy gyors futó. Kicsit elhibáztam a taktikázást. De azért nem vagyok elégedetlen.”

Kálovics Anikó és Papp Krisztina - EB 2010

A két ex-etiop török atléta vezette sorrendben (1. Alemitu Bekele/ 14:52,20) a  19 induló között a 14. helyen futott be a derekasan küzdő Papp Krisztina/15:52,83 p.  „- Nagyon fáradt voltam – indokolta az eredményt az újpesti futónő. - Futottam, ameddig tudtam, de a testem nem akart engedelmeskedni.

Azt hiszem, a 10000 méter jobban bennem maradt, mint gondoltam. Küzdöttem, küzdöttem – csináltam, ahogy most tudtam.”

Papp Krisztina és Kálovics Anikó - EB 2010

Válogatottunk  három bronzéremmel, az egy pontszerző és a további négy legjobb tizenkettőben való helyezéssel a magyar atlétikát jól képviselte Barcelonában. Az ötven országot rajthoz állító Európa bajnokságon az érem táblán a 24. -, a ponttáblán a 21. helyen végeztünk. A csapat szereplésére a masz.hu rövidesen visszatér.

Az Európa bajnokság hat napja ismét megerősítette, hogy a verseny rendkívül fontos a kontinens atlétái számára. Jó motivációt ad az atlétáknak, hogy eredményesen vegyék fel a küzdelmet a többi földrésszel. Ezen az EB-n sok versenyszámban született „vb-szintű” eredmény, ami bíztatást ad Európának a jövő évi Világbajnokság előtt.

Eredmények         Éremtábla           Ponttábla         A magyar csapat eredményei