Gyémánt Liga Londonban

Kővágó Zoltán harcban az első helyért – A verseny honlapjaUsain Bolt a Bayern Münchennél

Diamond League - 2010A jamaicaiak távollétében Tyson Gayre irányul majd a figyelem az atlétikai Gyémánt Liga hétvégi kétnapos londoni állomásán, melyen magyar induló Kővágó Zoltán lesz, aki versenyben van a férfi diszkoszvetés első helyéért.

A versenyszám pontversenyében a barcelonai Európa-bajnokság selejtezőjében búcsúzó, majd jó eredménnyel OB-t nyerő Kővágó Zoltán 11 pontjával második az EB-győztes lengyel Piotr Malachowski mögött, ám hátránya mindössze három pont, mely a hátralévő két versenyen még ledolgozható.

Az első helyre a lengyelen kívül reálisan már csak a Honvéd atlétájának van esélye, miután az olimpiai bajnok észt Gerd Kanter 6 ponttal áll a harmadik helyen, s ahhoz, hogy Malachowskit utolérje, mindkét versenyen győznie kellene - úgy, hogy közben a jelenlegi éllovas egyetlen pontot sem szerez, vagyis mindkétszer lemarad a dobogóról.

Kővágó Zoltán - 2010 OB

Tyson Gay, a 100 és a 200 m oszakai világbajnoka jó hangulatban és kiváló formában várja az angliai viadalt, az utóbbi hetekben ugyanis legyőzte két legnagyobb riválisát, a jamaicai Usain Boltot és Asafa Powellt is.

Londonban egyikükre sem lesz gondja, mivel a világcsúcstartó, olimpiai bajnok Bolt néhány nappal azután, hogy a múlt csütörtökön simán kikapott Gay-től, sérülés miatt befejezte a szezont, míg Powel hasonló problémák miatt szerdán visszalépett a viadaltól.

Tyson Gay - Berlin 2009

A pénteken 100 méteren rajtoló Gay legnagyobb ellenfele minden bizonnyal honfitársa, Walter Dix lesz, akivel szemben van némi törleszteni valója, ugyanis Ő az egyetlen, akitől az idén kikapott, igaz 200-on, július elején Eugene-ben.A 14 állomásból álló Gyémánt Liga minden versenyén az 1-8. helyezettek részesülnek pénzdíjban, a győztesek 10 ezer dollárt kapnak, de pontot csak a versenyek első három helyezettje kap. A pontverseny végső győztesei egy-egy 80 ezer dollár értékű, négykarátos gyémánttal gazdagodnak. A versenyt pénteken és szombaton este a DigiSport TV csatorna közvetíti.

A verseny honlapja

Usain Bolt a Bayern Münchennél

A többszörös világ- és olimpiai bajnok sprinter Usain Bolt a Bayern München csapatánál járt, hogy ott kezeltesse hátsérülését. A 23 éves jamaicai futó idei szezonja sérülés miatt befejeződött, és hogy a jövő évi dél-koreai atlétikai világbajnokságra egészségesen térjen vissza - most a gyógyulásra szeretne koncentrálni.