Kővágó Zoltán második a pontversenyben

Véget ért a diszkoszvető Diamond League sorozat – Eredmények - Nyilatkozat

Kővágó Zoltán - 2010Változatos verseny után, kiváló eredményekkel ért véget Zürichben az idén indult új IAAF sorozat diszkoszvető versenyszáma.

A világbajnok Robert Harting/68,64 m és az EB első Piotr Malachowski/68,48 m vezette mezőnyben

Mario Pestano/66,49 m mögött Kővágó Zoltán a negyedik helyezést szerezte meg/65,32 m – akit a sorrendben az olimpia bajnok Gerd Kanter követett/65,20 m.

„- Ahogy az várható volt, a döntőre borzasztóan rákészültek az ellenfelek is – mondta a magyar atléta közvetlenül a verseny után.

-  Piotr Malachowski teljesen megérdemelten nyerte meg a sorozatot. Egész évben egyedülálló formát mutatott. A zürichi döntő is a mai diszkoszvető élmezőnynek megfelelő volt.

Az a Kanter, aki az elmúlt két versenyt nyerte, most ötödik lett. Sűrű és erős a mezőny, a helyezésekben nincs nagy stabilitás.”A végső pontversenyben a lengyel Malachowski megtartotta első helyezését/18 p. –  Kővágó Zoltán a rangos második helyen fejezte be a 2010. évi Diamond League diszkoszvető sorozatot/ 13 p.

Piotr Malachowski

„- Utolsóra javíthattam volna, de ráléptem a szegélyre – folytatta a Bp.Honvéd atlétája. - Azonban a győzelemhez kevés, úgy 67 m körüli volt a dobás. A versenyek szervezése végig profi volt, méltó a „Diamond League” elnevezéshez. Úgy érzem, hogy a sorozaton jól teljesítettem, alapvetően elégedett vagyok.

Ha tavaly valaki azt mondja, hogy ez az eredmény lesz, akkor aláírtam volna. Sikerült májustól augusztus végéig  - földrészeket, időzónákat átutazva jó színvonalon végig csinálni Diamond League versenyeket. Ez egy kemény széria, nem véletlenül ilyen a díjazása. Úgy érzem, vannak tartalékaim, 2012-ig lehet még fejlődni.”