Meglepetés győzelem Lengyelországban

Gerlei Tamás veterán világbajnok hegyifutásban – Eredmények

Gerlei TamásAugusztus utolsó hétvégéjén rendezték meg a lengyelországi síparadicsomban, Korbielowban

a WMRA (Nemzetközi Hegyifutó Szövetség) 10.Hegyifutó Masters világbajnokságát, ahol 26 nemzet 461 fő, 35 évnél idősebb futója mérte össze erejét.

Egyetlen magyarként köztük volt az M40 kategóriában Gerlei Tamás.

A hagyományosan nagy európai hegyifutó nemzetek mellett érkeztek indulók az Egyesült Államokból, Új-Zélandról, Kolumbiából és Venezuelából is.

A korosztályok öt évenkénti bontásban, 20 percenként rajtolva indultak a 8 km-es távnak, amelynek során a Beszkidek részét képező Pilsko csúcsra 960 méteres emelkedőt leküzdve kellett feljutni.

A magyar futó a táv második felében már felért a dobogós pozícióba, az utolsó 250 méternél utolérte, majd egy nagy hajrát nyitva megelőzte német ellenfelét is. Ez az első helyet jelentette számára.

Gerlei Tamás távközbenA világbajnoki terep

Gerlei Tamás igazi rutinos futásának köszönheti győzelmét: csak saját magával foglalkozott, és ahogy fogytak a km-ek, úgy hagyta maga mögött sorban az ellenfeleket.

A verseny ideje alatt kisebb megszakításokkal esett az eső, a legkorábban rajtoló nyílt futam és a legidősebbek még napsütésben tették meg a távot, majd a fiatalabb korosztályok felé haladva egyre több eső áztatta a terepet.

Veterán Hegyifutó VB - 2010

„Az aranyérmet a WMRA elnöke, Bruno Gozzelino akasztotta a nyakamba, miközben a műsorközlő kiemelte, hogy ez Magyarország első hegyifutó aranya.” – mondta a magyar világbajnok. (1992-ben Olaszországban a junior lányok szereztek egy csapatezüstöt a VB-n.)

A Masters VB-n a különböző női és férfi korcsoportokban, valamint a csapatversenyben a résztvevő 26 országból 16 nemzet szerzett érmet, akik közül 12 dodbogós helyezéssel a csehek taroltak (8 arany, 2-2 ezüst és bronz).

A VB színhelyeGerlei Tamás

„A Lengyelországban szerzett aranyérmet a most hétvégén Szlovéniában megrendezendő WMRA hegyifutó VB-n résztvevő teljes magyar csapatnak (a junioroknak, felnőttenekk, nyílt kategóriában indulóknak) ajánlom. Köszönetem szeretném kifejezni családomnak, a barátoknak, kollégáknak, akik türelmükkel és biztatásukkal segítettek ehhez a győzelemhez.

Külön köszönet Kovács András (Kokó) tatai testnevelőtanár barátomnak, aki nemzeti színű mezét adta kölcsön a Világbajnokságra. Ez a mez számára júliusban a nyíregyházi Veterán Atlétikai EB-n érmeket hozott, én sem hoztam szégyent rá.” (MAHFUSZ info)

A szintkülönbség

Eredmények (M40):1. Gerlei Tamás Magyarország 47:582. Siegfried Krischer Németország 48:083. Björn Gerdink Hollandia 48:274. Martin Vracek Csehország 48:445. Rostislav Petras Csehország 48:506. Maykel Gerdink Hollandia 48:59